YES IS MORE

Gra ze słynnym cytatem Miesa van der Rohe "Less is More" określa innowacyjne podejście grupy projektantów działających na rzecz rozwoju architektury. Wystawa pomyślana została jako trójwymiarowy komiks.

31.05 (zamknięcie wystawy) DANIA

Opowiedziana w sposób liniowy, klatka po klatce, ekspozycja rozwija się na 130 metrach taśmy, zatytułowanej YES IS MORE.
Pomysł na wystawę w duńskim Centrum Architektury (DAC) autorstwa innowacyjngo konsorcjum BIG - Bjarke INGELS GROUP, przedstawia historię jej odważnych postaw, które naruszyły fundamenty tradycyjnej architektury, przekraczając obyczajowość konserwatywnego budownictwa.
BIG jest grupą architektów, projektantów oraz inżynierów zaangażowanych w wiele projektów z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Azji. Architektura BIG z pogranicza pragmatyczności a utopii, wypływa z dokładnej analizy współczesnego życia, nieustającej ewolucji i zachodzących przeobrażeń.
Kreskówkowy świat kultury pop odkrywa proces twórczy BIG, od rysunku do gotowego budynku. Manga ujawnia ewolucyjną fabułę 35 duńskich i międzynarodowych projektów w wielkim mieście, uzupełnionych o modele. Ten swoisty manifest szczegółowo określa podejście Grupy, metody i narzędzia pomocne w opracowaniu koncepcji architektonicznych oraz wyniki zorientowane na zrównoważony rozwój.


Informacje: Danish Architecture Center http://www.dac.dk/, BIG - Bjarke Ingels Group http://www.big.dk/

Autor: Mm
Spalarnia CopenHill w Kopenhadze CopenHill stanowi urzeczywistnienie propagowanej przez BIG idei hedonistycznego podejścia do zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie spełnienia wszystkie restrykcyjne wymogi technologii oraz bezpieczeństwa. O nowej realizacji biura Bjarke Ingels Group pisze Radosław Stach.
Medusagroup partnerem Bjarke Ingelsa przy projekcie Towarowa 22 Autorska koncepcja formgivningu, czyli wpływania na przyszłość poprzez architekturę, była jednym z głównych tematów warszawskiego wykładu Bjarke Ingelsa. Duńczyk opowiedział też o projekcie Towarowa 22, który jego pracownia realizować będzie w stolicy razem z biurem medusagroup.
Bjarke Ingels – na czym polega popularność duńskiego architekta? Mistrz autopromocji, czy wizjoner? Kolejny starchitekt, czy bezkompromisowy innowator, niebojący się przeciwstawiać architektonicznym trendom. Z okazji wizyty duńskiego projektanta w Polsce przypominamy jego sylwetkę i najbardziej znane realizacje.
Bjarke Ingels w Warszawie! We wrześniu do Warszawy przyjedzie Bjarke Ingels. Spotkanie z założycielem duńskiej pracowni Bjarke Ingels Group organizują Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Urban Land Institute.
Bjarke Ingels: Warszawa zyska nową dzielnicę Towarowa 22 to nowa dzielnica Warszawy, która łączy miejską intensywność ulic i bloków z otwartym przestrzeniami wyniesionego parku rekreacyjnego. Tradycyjna i nowoczesna, gęsta i otwarta jednocześnie – o nowym wielofunkcyjnym zespole planowanym w samym centrum stolicy opowiada  Bjarke Ingels z pracowni Bjarke Ingels Group.
Bjarke Ingels Group – Warszawa z projektem duńskiej pracowni BIG [NOWE WIZUALIZACJE] Mamy nowe wizualizacje wielofunkcyjnego zespołu w samym centrum Warszawy. Kompleks pod nazwą Towarowa 22 zaprojektowała pracownia BIG – Bjarke Ingels Group.