Architektura MuratorWydarzeniaZapraszamy na Aukcję na rzecz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha

Zapraszamy na Aukcję na rzecz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha

Całkowity dochód przeznaczony zostanie na usuwanie szkód, które spowodowała tegoroczna powódź. Pomimo olbrzymich strat i utrudnień, Muzeum działa dalej. Potrzeba jednak dodatkowych środków, by przywrócić budynkowi kondycję sprzed „wielkiej fali”, wznowić działalność wystawienniczą, a także, by w takim stopniu jak dotychczas instytucja mogła uczestniczyć w życiu kulturalnym Krakowa.

fotka z /zdjecia/manggha_art_01.jpg

Pomysł zorganizowania aukcji szybko podjęło wielu artystów i przyjaciół mangghi. Wśród przekazanych na aukcję obiektów znajdują się między innymi grafiki, obrazy i rzeźby artystów, którzy wystawiali swoje prace w Muzeum manggha, oraz przedmioty podarowane przez zaprzyjaźnionych pisarzy i ludzi kultury.

Aukcja, którą poprowadzi Bronisław Maj, odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18.00 w holu głównym Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha.

Zapraszamy wszystkich przyjaciół i sympatyków, a także miłośników sztuki współczesnej i kolekcjonerów do udziału w aukcji. Mamy nadzieję, że odwiedzającym Muzeum „wielka fala” znów kojarzyć się będzie tylko ze słynnym drzeworytem Hokusaia.

CZYTAJ TAKŻE>>

W poszukiwaniu „czasu” i „miejsca”
Krzysztof Ingarden: W poszukiwaniu „czasu” i „miejsca”. Z architektem rozmawia Nick Hodge. Rozmowa jest polską wersją wywiadu udzielonego dla „Krakow Post”.


Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków
tel. 12/267 27 03 wew. 111
faks 12/ 267 40 79
www.manggha.krakow.pl

fotka z /zdjecia/manggha_art.jpg
Pracownia BE DDJM Architekci przebuduje gmach Poczty Głównej w Krakowie Zabytkowy budynek Poczty Głównej w Krakowie zyska nową funkcję. Projekt adaptacji obiektu na hotel opracowało biuro BE DDJM Architekci.
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.
Muzeum Architektury i Designu w Krakowie: będzie konkurs SARP Realizacja Muzeum Architektury i Designu w Krakowie wkracza w kolejną fazę. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział przekazanie 400 mln na remont dawnego hotelu Cracovia. We współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zostanie też przeprowadzony konkurs na adaptację zabytku.