Architektura MuratorWydarzeniaZapraszamy na Aukcję na rzecz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha

Zapraszamy na Aukcję na rzecz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha

Całkowity dochód przeznaczony zostanie na usuwanie szkód, które spowodowała tegoroczna powódź. Pomimo olbrzymich strat i utrudnień, Muzeum działa dalej. Potrzeba jednak dodatkowych środków, by przywrócić budynkowi kondycję sprzed „wielkiej fali”, wznowić działalność wystawienniczą, a także, by w takim stopniu jak dotychczas instytucja mogła uczestniczyć w życiu kulturalnym Krakowa.

fotka z /zdjecia/manggha_art_01.jpg

Pomysł zorganizowania aukcji szybko podjęło wielu artystów i przyjaciół mangghi. Wśród przekazanych na aukcję obiektów znajdują się między innymi grafiki, obrazy i rzeźby artystów, którzy wystawiali swoje prace w Muzeum manggha, oraz przedmioty podarowane przez zaprzyjaźnionych pisarzy i ludzi kultury.

Aukcja, którą poprowadzi Bronisław Maj, odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18.00 w holu głównym Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha.

Zapraszamy wszystkich przyjaciół i sympatyków, a także miłośników sztuki współczesnej i kolekcjonerów do udziału w aukcji. Mamy nadzieję, że odwiedzającym Muzeum „wielka fala” znów kojarzyć się będzie tylko ze słynnym drzeworytem Hokusaia.

CZYTAJ TAKŻE>>

W poszukiwaniu „czasu” i „miejsca”
Krzysztof Ingarden: W poszukiwaniu „czasu” i „miejsca”. Z architektem rozmawia Nick Hodge. Rozmowa jest polską wersją wywiadu udzielonego dla „Krakow Post”.


Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków
tel. 12/267 27 03 wew. 111
faks 12/ 267 40 79
www.manggha.krakow.pl

fotka z /zdjecia/manggha_art.jpg
Krakowskie Centrum Muzyki: nowy konkurs na projekt głównego obiektu koncertowego Krakowa Kolejne podejście do budowy Centrum Muzyki w Krakowie. Agencja Rozwoju Miasta ogłosiła właśnie nowy konkurs na projekt obiektu, w którym siedziby znajdą między innymi Capella Cracoviensis i Sinfonietta Cracovia.
Pawilon Okocimski / Kraków Pawilon Okocimski sukcesywnie popadał w ruinę. W wyniku przetargu poddano go pracom konserwatorskim i adaptacji do nowych potrzeb Zainicjowane przez aktywistów przywrócenie pawilonu kawiarnianego do życia to przedsięwzięcie, dzięki któremu architektura odzyskała dawny blask. O realizacji pracowni F-11 pisze Marcin Brataniec.
Osiedle Jerozolimska w Krakowie projektu ION Architekci. Osiedle Jerozolimska w Krakowie powstanie u zbiegu Wielickiej i Jerozolimskiej na Podgórzu, w pobliżu kopca Krakusa, zalewu Bagry i rezerwatu Bonarka. Nowy zespół zaprojektowała lokalna pracownia ION Architekci.
Muzeum Czartoryskich: nowy wyraz narodowej wypowiedzi Muzeum w swojej nowej odsłonie jest realizacją wyrafinowaną i stonowaną – to warunki dla ponadczasowości, o które w architekturze zawsze chodzi najbardziej. W Polsce szukamy ciągle wyrazu dla tego, co patriotyczne i narodowe. Rzadko wyraz ten jest osiągany przez dzieła eleganckie, ustępując taniej symbolice i rozgadanej, pseudohistorycznej architekturze. Muzeum Czartoryskich w Krakowie jest wyznacznikiem nowego wyrazu narodowej wypowiedzi.
Otwarcie Obiektu Niemożliwego w Krakowie Z okazji 25-lecia „Architektury-murator” redakcja zaprosiła trzech wybitnych architektów, by zmierzyli się z pojęciem niemożliwości i spróbowali, poprzez symboliczną przestrzenną instalację, wyrazić istotę swoich zmagań w architekturze. Krakowski obiekt został zaprojektowany przez prof. Dariusza Kozłowskiego. Według niego „architektura to budowanie rzeczy fikcyjnych tak, by wyglądały jak prawdziwe”. Tę maksymę wykorzystał, odwołując się do opowiadania Nieśmiertelny Jorge Luisa Borgesa. Zrealizował betonowy, symboliczny tron, idealną formę której jedynym przeznaczeniem jest podziwianie. Uroczyste otwarcie Obiektu Niemożliwego odbyło się 18 października 2019 roku.
Otwarcie Obiektu Niemożliwego w Krakowie [GALERIA] Przed Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej stanął betonowy fotel, który odwołuje się do opowiadania Nieśmiertelny Borgesa. Autorem Obiektu Niemożliwego jest profesor Dariusz Kozłowski.