Znaczenie tożsamości miejsca. Konferencja, seminarium, warsztaty

i

Autor: Archiwum Architektury Gdański falowiec. Fot. Andrzej Otrębski/CC 3.0. SA/Wikimedia Commons

Znaczenie tożsamości miejsca. Konferencja, seminarium, warsztaty

2018-05-02 14:06

Jak wspomóc mieszkańców miast w budowaniu lokalnych społeczności? Od 5 do 11 maja Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej zaprasza na konferencję, seminarium oraz studenckie warsztaty.

W trakcie konferencji badacze z siedmiu uniwerstytetów przedstawią wyniki swoich badań. Uczestnicy z Niemiec, RPA, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Polski będą dyskutować na temat kształtowania przestrzeni publicznej oraz samorządowych modelów zarządzania nią. Seminarium doktoranckie "Przestrzeń Publiczna. Tożsamość miejsca przez dialog, partycypację i dizajn” poświęcone będzie szeroko pojętej tematyce dialogu, partycypacji i designu w kontekście budowania społeczeństwa demokratycznego.

Wydarzeniu będą towarzyszyć studenckie warsztaty projektowe „Woda_Port_Dzielnica. Tożsamość dzielnicy i jej wspólnoty”. Odbędą się one w Nowym Porcie - objętej programem rewitalizacji dzielnicy, znajdującej się na styku różnych społeczności i zdominowanej przez słynny "falowiec". Zadaniem uczestników będzie zaproponowanie przestrzennych elementów, które umożliwią mieszkańcom pozytywną identyfikację z dzielnicą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Terminy:

Konferencja naukowa: 9 maja, Europejskie Centrum Solidarności

Seminarium doktoranckie: 7-8 maja, Europejskie Centrum Solidarności

Warsztaty studenckie: 6-10 maja, Dom Sąsiedzki w Nowym Porcie, Stowarzyszenie Nowy Port Sztuki, CSW Łaźnia II