Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzeOtwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: fotoreportaż Marcina Czechowicza

Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: fotoreportaż Marcina Czechowicza

Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE już za nami: dwa dni, ponad 9 godzin transmisji i 21 prezentacji. Wkrótce zamieścimy też filmy, tymczasem prezentujemy fotoreportaż Marcina Czechowicza

Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: fotoreportaż Marcina Czechowicza
Jurorzy IX edycji konkursu  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, od lewej: Bogdan (Biś) Lisowski, Justyna Biernacka, Dariusz Herman, ewa P. Porębska i Krzysztof Ingarden

Otwarte obrady jury IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE odbyły się w dniach 7-8 października w przestrzeni Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, posiedzenie było zamknięte dla osób postronnych, ale transmitowaliśmy je na żywo w social meidach i na stronie konkursu. Z pytaniami jurorów mierzyli się autorzy 21 realizacji nominowanych do nagród głównych w poszczególnych kategoriach i Grand Prix. Każdy z zespołów miał 10 minut na prezentację i 10 minut na odpowiedzi. Po obradach sędziowie udali się na naradę, już za zamkniętymi drzwiami, by wybrać laureatów.
Ostateczne wyniki konkursu poznamy podczas finałowej gali 19 listopada. Ale już 12 października rusza towarzyszący tegorocznej edycji plebiscyt na Ulubieńca Polski. Biorą w nim udział wszyscy finaliści.

belka zwa 2020
Autor: (Red.)
Ulubieniec Polski 2015-2019: internetowy plebiscyt towarzyszący IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE 46 najlepszych realizacji walczy o tytuł Ulubieńca Polski! Zdecyduj, która z nich najbardziej zasługuje na to miano i zagłosuj w plebiscycie.
Najlepsi architekci zaprezentowali swoje realizacje w Zodiaku: zapis streamingu otwartych obrad jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbyły się publiczne prezentacje realizacji nominowanych do nagród głównych konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Wykłady wygłosili m.in. Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Zbigniew Maćków, Fokke Moerel z MVRDV, Piotr Lewicki, Marlena Wolnik, Robert Konieczny, Marta Sękulska-Wrońska i wielu innych.
Publiczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbędą się publiczne prezentacje architektów, których realizacje nominowane zostały do nagród głównych i Grand Prix konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Transmisja rozpocznie się o godzinie 14.30. Publikujemy szczegółowy program wystąpień.
21 realizacji nominowanych do nagród głównych w konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE W trakcie wyjątkowo burzliwych, 9-godzinnych obrad sędziowie IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE nominowali do nagród głównych 21 realizacji. Już wkrótce ich autorzy będą musieli zmierzyć się ze szczegółowymi pytaniami podczas publicznego posiedzenia jury.
Finaliści IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Aż 459 realizacji zgłoszono do IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty architektury powstałe w latach 2015-2019. Jury wyłoniło właśnie 49 finalistów! Konkurs co kilka lat stwarza okazję do spojrzenia na polską architekturę z szerokiej perspektywy. Dzięki niemu zyskujemy cenny materiał do porównań i analiz. To oczywiste, że płynące z tych badań wnioski nie dotyczą jedynie architektury, bardzo wiele mówią o nas samych, o społeczeństwie, o problemach nas nurtujących – tłumaczy przewodniczący jury Dariusz Herman.
Dariusz Herman przewodniczącym jury konkursu Życie w Architekturze Podczas spotkania on-line jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze na przewodniczącego wybrało architekta Dariusza Hermana.