Architektura MuratorWydarzeniaMiejskie modernizacje - VII Weekend Architektury w Gdyni

Miejskie modernizacje - VII Weekend Architektury w Gdyni

Zbliża się VII edycja gdyńskiego Weekendu Architektury. Tematem tegorocznej edycji wydarzenia będą "Miejskie modernizacje" w kontekście dynamicznych transformacji miast XX i XXI wieku i realizowanych w Gdyni projektów rewitalizacji. Tradycyjnie w programie nie zabraknie spacerów, wykładów i projekcji filmowych.

Miejskie modernizacje - VII Weekend Architektury w Gdyni
Tagi:
Współczesne gdyńskie atelier - konkurs dla projektantów wnętrz Ogłoszono temat konkursu towarzyszącego siódmej edycji Weekendu Architektury w Gdyni. Tym razem uczestnicy zaprojektują inspirowane modernizmem atelier, pełniące funkcję pracowni i przestrzeni mieszkalnej zarazem. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2017 roku.
Gdynia oczami młodych architektów Prezydent Gdyni po raz kolejny przyznał nagrodę dla najlepszej pracy dyplomowej o tematyce gdyńskiej opracowanej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. W tym roku zwyciężył projekt domu kultury i integracji społecznej „Kulturalna Chylonia” autorstwa Agnieszki Ostapiak.
Gdynia będzie mieć swój pierwszy woonerf Ulica Abrahama w Gdyni już wkrótce zostanie przekształcona w przyjazną przestrzeń publiczną. W konkursie na najlepszą wizję jej zmian zwyciężyła praca Mai Bazylko i Tomasza Jażdżewskiego z Politechniki Gdańskiej.
Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach Wystawa pozwala spojrzeć na architekturę Gdyni z nowej perspektywy. To okazja, by przyjrzeć się z bliska detalom przed- i powojennych budynków oraz poznać rzemieślniczy kunszt ich wykonawców.
Gdynia pierwszym polskim członkiem DoCoMoMo International Jako pierwsze polskie miasto Gdynia przystąpiła do Stowarzyszenia DoCoMoMo International – międzynarodowej organizacji stworzonej z potrzeby ochrony, konserwacji i wymiany wiedzy o architekturze modernistycznej.
Nowy neon zaświecił w Gdyni Po raz pierwszy od ponad 20 lat w Gdyni powstał sekwencyjny neon. Można go zobaczyć przejeżdżając aleją Zwycięstwa w okolicach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Projekt graficzny opracowało gdyńskie studio Typy.