Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

AKKT
AKKT
AKKT
ul. Knapowskiego 9/19
60-126 Poznań
tel. +48 508 734 980,  +48 696 288 403
e-mail: info@akkt.pl
akkt.pl

Pracownię AKKT prowadzą od 2021 roku młodzi architekci Adam Kozłowski, abolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej (2017), i Karol Tomaszewski, absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Bydgoskiej (2019). Jeden na co dzień mieszka w Poznaniu, drugi w Bydgoszczy, dlatego biuro ma siedziby w obu miastach. Mimo krótkiego stażu zespół może już pochwalić się znaczącymi sukcesami. Projekt Adama Kozłowskiego i Karola Tomaszewskiego zdobył jedną z 10 równorzędnych nagród w konkursie na modelowy dom neutralny klimatycznie dla Mazowsza współorganizowanym przez warszawski oddział SARP.

Dom własny architekta w Tryszczynie koło Bydgoszczy Dom własny architekta to zwykle manifest postawy twórczej i laboratorium pomysłów projektowych. Taki właśnie jest dom w Tryszczynie koło Bydgoszczy, zaprojektowany dla Adama Kozłowskiego z pracowni AKKT.
Zespół domków letniskowych w Borach Tucholskich projektu AKKT Na zlecenie prywatnego inwestora pracownia AKKT zaprojektowała zespół domków letniskowych na zboczu jednego ze wzgórz w Borach Tucholskich. Niewielkie obiekty zostały tak rozplanowane, by otwierać widok na pobliskie jezioro, a jednocześnie zapewniać  turystom maksymalną prywatność.