Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Estudio  Lamela
Estudio Lamela
Estudio Lamela
al. Szucha 8
00-582 Warszawa
tel. 22 6261111
fax 22 6261110
e-mail:warszawa@lamela.com
www.lamela.com

Estudio Lamela to pracownia, która od 1954 roku zrealizowała w rodzimej Hiszpanii wiele dużych i skomplikowanych technologicznie projektów, a ostatnio została lokalnym partnerem Richarda Rogersa przy projekcie nagradzanego terminalu lotniska w Madrycie. Carlos Lamela od 1991 roku odpowiada za wszystkie projekty realizowane przez biuro. Obecnie jest prezesem i dyrektorem wykonawczym. Polski oddział firmy, kierowany przez Włocha Pierlukę Roccheggianiego, wykorzystuje doświadczenia firmy matki m.in. w projektach nowych terminali na lotniskach w Warszawie (I etap Terminalu 2 ukończony w 2008 roku, modernizacja Terminalu 1) i w Gdańsku (w realizacji). Estudio Lamela jest laureatem wielu konkursów w Polsce, m.in. na Stadion Miejski WKS Cracovia (realizacja 2010, wyróżniony m.in. nagrodą Budowa Roku 2010); nową Halę Sportową TS Wisła Kraków w Krakowie (2011), Stadion Miejski w Lublinie (2011), rozbudowę terminalu pasażerskiego na lotnisku Balice w Krakowie (2008) oraz na zespół mieszkaniowo-usługowy Apartamenty Pańska w Warszawie (realizacja 2010). W Estudio Lamela Polska powstał także masterplan oraz I i II etap zespołu usługowo-mieszkaniowo-biurowego Centrum Południowe we Wrocławiu, które jest w trakcie realizacji.

Carlos Lamela

Carlos Lamela

Pierluca Roccheggiani

Pierluca Roccheggiani

Na stulecie Cracovii Pomysł realizacji obiektu pojawił się w setną rocznicę założenia Cracovii, którą obchodzono w 2006 roku. Nowa hala służyć ma zwłaszcza różnym sekcjom sportowym klubu, ale stanie się również jednym z najnowocześniejszych centrów przygotowań dla polskich paraolimpijczyków – pisze Tomasz Żylski.
Architektura zrównoważona w Polsce. Rozstrzygnięcie PLGBC Green Building Awards Za nami szósta edycja PLGBC Green Building Symposium, konferencji poświęconej zrównoważonej architekturze. Na zakończenie spotkania uhonorowano najlepsze polskie obiekty, zrealizowane z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa.
Międzynarodowa konferencja Leaders in Architecture W dniach 1-2 czerwca w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja Leaders in Architecture, poświęcona wyzwaniom stojącym przed architektami w obliczu gwałtownego wzrostu urbanizacji na świecie. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele polskich i zagranicznych pracowni, m.in. Kuryłowicz & Associates, APA Wojciechowski, Estudio Lamela, F.C. Moller czy Henning Larsen Architects.
Stadion Miejski w Lublinie projektu Estudio Lamela Arena Lublin wygląda zjawiskowo zwłaszcza po zmroku, gdy prosta i elegancka bryła rozświetlona jest od wnętrza jasnym światłem o mocy 2000 luxów lub kolorową iluminacją rozproszoną na ażurowej fasadzie - pisze Tomasz Michalak.
Przemiany na Woli – Warszawski Dziki Zachód 2005-2015 Dziki Zachód, zlokalizowana w pobliżu centrum stolicy część Woli, to obecnie największy plac budowy w Polsce. Prezentujemy ważniejsze inwestycje ostatniego dziesięciolecia oraz te, które są nadal w planach.
Architektura Krakowa. Przewodnik To książka idealna na prezent, chciałoby się ją podarować ambitnemu turyście - o książce Marcina Fabiańskiego i Jacka Purchli piszą architekci Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak
Stadion Cracovii \ Cracovia Sports Club Stadium in Krakow Kubiczna, monumentalna bryła stadionu Cracovii obłożona piaskowcem i obficie przeszklona nie zdradza swojej sportowej funkcji. Kojarzy się raczej z siedzibą instytucji kulturalnej, których w okolicy nie brakuje\A cubic mass of Cracovia Sports Club stadium, faced with sandstone and provided with large glass surfaces, does not betray its sports function. It can easily be taken for a cultural institution, one of many in this neighborhood