Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Górnik Architects
Górnik Architects
Biuro w Sosnowcu
Sosnowiec, ul. Wojska Polskiego 8
e-mail: mateusz@gornikarch.pl
tel. 883 977 044

Biuro w Warszawie
Warszawa, plac Konesera 6/1
e-mail: magdalena@gornikarch.pl
tel. 518 299 223 www.gornikarchitects.com

Pracownię Górnik Architects od 2099 roku prowadzą Mateusz Górnik, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz Magdalena Górnik, absolwentka architektury wnętrz na Regent Academy of London i Wydziału Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Biuro swoje siedziby ma obecnie w Sosnowcu i Warszawie, a wśród realizacji liczne projekty domów jednorodzinnych i wnętrz, a także m.in. adaptację willi Ochorowicza w Wiśle na Muzeum Magicznego Realizmu.

Magdalena Górnik

Mateusz Górnik

Mateusz Górnik

Maciej Franta wśród najlepszych młodych architektów w Europie: Europe 40 Under 40 edycja 2021 Na liście Europe 40 Under 40 wśród czterdziestu najlepiej zapowiadających się młodych architektów przed czterdziestką znalazł się w tym roku tylko jeden Polak: śląski architekt Maciej Franta.
Polacy wśród najlepszych młodych architektów w Europie: Europe 40 Under 40 edycja 2020 Na liście Europe 40 Under 40 wśród czterdziestu najlepiej zapowiadających się młodych architektów przed czterdziestką znaleźli się w tym roku Mateusz Górnik i Andrzej Truszczyński.
Postmodernizm w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – konferencja Postmodernistyczna architektura Europy Środkowo-Wschodniej budzi na świecie coraz większe zainteresowanie. O tym fenomenie i specyficznym języku postmodernistycznej architektury krajów bloków wschodniego dyskutować będą uczestnicy międzynarodowej konferencji w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie.
OSSA 2013. Podsumowanie studenckich warsztatów Relacja ze studenckich warsztatów OSSA 2013 ukazała się w styczniowym numerze miesięcznika „Architektura-murator” (nr 1/2014). Przedstawiamy filmową dokumentację warsztatów