Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

KKM
KKM
KKM
Kozień Architekci
ks. Franciszka Maja 40
Kraków 30-499
tel. 12 2962310
12 962311
fax 12 296212
e-mail: biuro@kozien.pl
www.kozien.pl

Krakowska pracownia KKM Kozień Architekci, założona w 1996 roku przez Marka Kozienia oraz jego dwie córki – Magdalenę Kozień-Woźniak i Katarzynę Kozień-Baczkowską, zyskała rozgłos zdobywając I nagrodę i pokonując ponad stu konkurentów w konkursie na Muzeum Ziemi Przemyskiej („A-m” 10/02). Budynki użyteczności publicznej są od początku specjalizacją pracowni, w której powstawały projekty siedzib i wnętrz stacji radiowych i kilku sal widowiskowych, teatrów, galerii, ale niemal żadnych budynków mieszkalnych. W 2009 roku wygrali prestiżowy międzynarodowy konkurs na siedzibę Teatru Nowego w Warszawie, a w 2010 na Centrum Obsługi Odwiedzających w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Ich budynki są wyrazistymi, zapamiętywalnymi znakami w przestrzeni, o oryginalnej strukturze, jednocześnie pozbawione taniego efekciarstwa i nadmiernej ekspresji.

Katarzyna Kozień-Baczkowska

Magdalena Kozień-Woźniak

Marek Kozień

O konkursie – Tomasz Żylski Konkurs na projekt szkoły spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Nie tylko dlatego, że dotyczył placówki edukacyjnej, rzadko będącej przedmiotem zmagań architektonicznych, ale też z uwagi na legendę Kazimierza, już od XIX wieku przyciągającego malarzy i architektów – pisze Tomasz Żylski.
Biurowiec Retro Office we Wrocławiu Pozornie bardzo współczesny biurowiec jest pełen odniesień do architektury Wrocławia z początku XX wieku. Są nimi ekspresja betonu, zaokrąglone narożniki budynków przy skrzyżowaniach ulic czy rytmiczna, modułowa artykulacja elewacji – pisze Aleksandra Czupkiewicz.
10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2018 roku [WIDEO] Polska architektura staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką, a rodzimi projektanci są coraz częściej doceniani w międzynarodowych konkursach i plebiscytach. Co pod tym względem przyniesie nam nadchodzący rok? Prezentujemy 10 wyczekiwanych od dawna realizacji, które mają być oddane do użytku w 2018 roku.
Turystyka – plany na przyszłość Publikujemy najciekawsze projekty obiektów służących turystyce, które mają szansę powstać w najbliższym czasie. Większość ma zostać sfinansowana z nowych środków unijnych na lata 2014-2020.
Biurowiec Retro Office House we Wrocławiu Biurowiec projektu pracowni Kuryłowicz & Associates wypełni pustą przez lata działkę tuż obok teatru Capitol w samym centrum Wrocławia.
Nowy Teatr w Warszawie Na potrzeby teatru zaadaptowano zabytkowy kompleks MPO na warszawskim Mokotowie. Ambicją Krzysztofa Warlikowskiego było wykreowanie tam ośrodka kultury na wzór paryskiego Centrum Pompidou czy berlińskiego Radialsystem V – pisze Grzegorz Stiasny.
Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr - wkrótce otwarcie! Budowa siedziby Nowego Teatru w Warszawie dobiega końca. Modernizacja hali warsztatowej i budynku administracyjnego na Mokotowie została zrealizowana według projektu Piotr Fortuna Architekci z Gdyni. Już 14 kwietnia odbędzie się tu pierwszy spektakl - "Francuzi" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
Nagroda Roku SARP 2013: Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie W siedzibie SARP w Warszawie wręczono nagrody architektoniczne dla najlepszych budynków zbudowanych w 2012 i 2013 roku. Uroczystość odbyła się w obecności Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który objął honorowy patronat nad nagrodą. Za najlepsze realizacje współczesnej polskiej architektury jury uznało Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie
KONIOR STUDIO zwycięzcą konkursu architektonicznego na projekt sali koncertowej szkoły muzycznej w Jastrzębiu I miejsce w konkursie architektonicznym na koncepcję sali koncertowej dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Jastrzębiu zdobyła pracownia Konior Studio, II miejsce przyznano ex aequo pracowniom WXCA i KKM Kozień Architekci
W cyklu Zawód Architekt: Magdalena Kozień-Woźniak W lutowym numerze miesięcznika „Architektura-murator” - wywiad z  Magdaleną Kozień-Woźniak, wraz z ojcem Markiem Kozieniem i siostrą Katarzyną Kozień-Kornecką prowadzącą krakowską pracownię KKM Kozień Architekci.