Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Orłowski Szymański
Orłowski Szymański
Orłowski Szymański
Architekci sp.j.
ul. Radogoska 9b
71-607 Szczecin
tel. 91 4212790
fax 91 4211499
e-mail: biuro@os-architekci.pl
www.os-architekci.pl

Marek Orłowski i Marek Szymański skończyli studia architektoniczne na PS (dyplom 1984 i 1980). Doświadczenie zawodowe zdobywali w m. in. w firmach Miastoprojekt, CTWPO PROMOR, Pracownia Projektowo-Badawcza Politechniki Szczecińskiej, Pracownia Projektowa PLIK, Biuro Projektowe Jürgen Buchin Kassel. W latach 1993-2000 pracowali jako asystenci na WA PS. Od 1994 roku prowadzą w Szczecinie własną pracownię Orłowski, Szymański Architekci. Są autorami budynków użyteczności publicznej, obiektów handlowych i mieszkalno-usługowych oraz domów jednorodzinnych, nagradzanych w różnych konkursach. Najważniejsze z nich to: zagospodarowanie terenu placu Lotników w Szczecinie (I nagroda w konkursie, 2001; wyróżnienie TUP w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepiej Zagospodarowaną Przestrzeń Publiczną pod patronatem ministra infrastruktury, 2008 oraz nagroda SIGNUM TEMOPRIS 2009 w konkursie SARP O/Szczecin za najlepsze projekty zrealizowane w Szczecinie w latach 1996-2008); rozbudowa Szczecińskiego Domu Sportu – basen olimpijski (I nagroda w konkursie 2007); centrum handlowe Piast (II nagroda w ogólnopolskim konkursie Budowa Roku 2000) czy budynki wielorodzinne Nowa Cegielnia i Stara Cegielnia (wszystkie w Szczecinie).

Marek Orłowski

Marek Szymański

Siedziba firmy Prime Construction w Szczecinie Budynek wydaje się prosty i oczywisty w swoich rozwiązaniach. Całość sprawia wrażenie, że jest dokładnie tak, jak powinno być – o projekcie pracowni Orłowski, Szymański-Architekci pisze Marek Sietnicki.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci.
Wyniki konkursu na plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci. Był to pierwszy konkurs w mieście, w którym swoje uwagi na temat nadesłanych prac mogli przekazać sędziom reprezentanci strony społecznej.
Najlepsze biurowce 2018 Powstające dziś biurowce oferują nie tylko nowoczesną przestrzeń z licznymi udogodnieniami dla użytkowników i ekologicznymi rozwiązaniami potwierdzonymi różnymi certyfikatami. Inwestorzy coraz częściej dbają, aby ich realizacje przyniosły korzyść także lokalnej społeczności. Prezentujemy najciekawsze obiekty biurowe 2018 roku.
Siedziba firmy Puccini pod Szczecinem Nowa siedziba polskiej firmy Puccini, producenta toreb podróżnych i galanterii skórzanej, przywodzi na myśl kompaktową, elegancką walizkę. To zwarta bryła, której charakter nadają starannie dobrane, różnorodne materiały wykończeniowe. O nowej realizacji Orłowski, Szymański – Architekci pisze Katarzyna Gucałło.
Architektura obiektów użyteczności publicznej. Konferencje VIRTUS Kolejne z cyklu konferencji poświęconych najnowszej polskiej architekturze użyteczności publicznej odbędą się w Zatoce Sportu w Łodzi, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Klubie Studio w Krakowie.
Przebudowa Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie Pierwszą nagrodę w konkursie na przebudowę Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie uzyskała londyńska pracownia Flanagan Lawrence.
SARP Koszalin: konkurs na projekt zagospodarowania plaży w Kołobrzegu Koszaliński oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) zaprasza do udziału w konkursie architektonicznym na koncepcję zagospodarowania plaży w Kołobrzegu. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 3 stycznia 2014
Podzamcze w Szczecinie, kwartały XIV i XVII PODZAMCZE KWARTAŁY XIV, XVII
NOMINACJA - SZCZECIN
ŻYCIE W ARCHITEKTURZE III EDYCJA 1989-1999