Konkurs Geberit 2023: jubileuszowa edycja konkursu na projekt łazienki

i

Autor: serwis prasowy Jedna z koncepcji nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu

Konkurs Geberit 2023

71 pomysłów na toaletę w ogrodach SARP

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu Geberit 2023 na projekt mobilnej toalety przy Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Nadesłano 71 propozycji. Spośród nich internauci wybiorą jedną, która otrzyma nagrodę specjalną. Głosowanie trwa do 18 czerwca.

Partnerem tegorocznej edycji konkursu Geberit (dawnej konkurs KOŁO) zostało Stowarzyszenie Architektów Polskich, które zaoferowało młodym twórcom niezwykle inspirujący kontekst – Pałac Zamoyskich. Budynek, stanowiący główną siedzibę SARP, wraz z dostępnym wokół ogrodem i pawilonem wystawowo-konferencyjnym, od wielu lat jest miejscem organizowanych przez stowarzyszenie warsztatów, wystaw czy konferencji.

W konkursie tradycyjnie mogli wziąć udział studenci architektury oraz młodzi architekci. Zadaniem było zaprojektowanie mobilnej toalety na terenie ogrodu przy ulicy Foksal w Warszawie. Obiekt miał stanowić wzorzec dla toalet lokalizowanych w parkach, przestrzeniach sportu i rekreacji oraz w sąsiedztwie budynków o wysokich walorach architektonicznych, w tym objętych ochroną konserwatorską. Jedyny warunek to wykorzystanie w projekcie produktów marki Geberit. Toaleta musiała być jednocześnie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz wykorzystywać systemy umożliwiające zbieranie i podczyszczanie wody deszczowej oraz wody szarej. Na tegoroczny konkurs Geberit 2023 nadesłano 71 propozycji. Laureatów poznamy już 21 czerwca, tymczasem głos mają internauci. Towarzyszący konkursowi plebiscyt trwa do 18 czerwca 2023 roku do godziny 12.00. Codziennie można oddać jeden głos na wybraną koncepcję biorącą udział w konkursie. Zwycięzca otrzyma wyróżnienie w wysokości 1000 zł. Wszystkie zgłoszone prace opublikowane są na stronie: konkurs.geberit.pl/projekty.