dizajn

Dobry Wzór - kolejna edycja prestiżowego konkursu IWP. Znamy skład jury

2024-09-16 11:44

Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu Dobry Wzór - najstarszego polskiego konkursu wzorniczego, który wyróżnia najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Znak Dobry Wzór Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznaje od 31 lat. Przeczytaj jak się zgłosić i poznaj skład jury konkursowego.

Architektura w drodze: Pszczyńskie Centrum Kultury

Spis treści

  1. Nowe kategorie w konkursie Dobry Wzór 2024
  2. Kto zasiada w jury konkursowym - szczegółowy skład
  3. Nagrody dodatkowe i wsparcie marketingowe
  4. Wystawa pokonkursowa w IWP w Warszawie i zgłoszenia
  5. Patroni i partnerzy konkursu Dobry Wzór 2024

Profesjonalne konkursy wzornicze o szerokim, wielobranżowym zakresie i krajowym lub międzynarodowym zasięgu, takie jak Dobry Wzór, stanowią swoiste papierki lakmusowe dla prężności przedsiębiorstw oraz ich zdolności do odpowiadania na potrzeby społeczeństwa i kreowania tych potrzeb"

- mówi Daniel Kraszewski, kurator konkursu Dobry Wzór 2024, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Nowe kategorie w konkursie Dobry Wzór 2024

Każdego roku kategorie konkursu Dobry Wzór są dostosowywane do zmieniających się trendów rynkowych. W tej edycji pojawiły się nowe kategorie:

  • Wellness/Beauty,
  • Fashion
  • i UX/UI.

Kontynuowane jest też wsparcie dla młodych marek poprzez kategorię Szczęśliwa trzynastka.

Kto zasiada w jury konkursowym - szczegółowy skład

Instytut zachwala, że dzięki współpracy z szerokim gronem partnerów merytorycznych i medialnych, produkty nagrodzone tytułem Dobry Wzór zyskują uznanie zarówno wśród ekspertów, jak i klientów. Produkty i usługi zgłoszone do konkursu ocenia interdyscyplinarne jury oraz eksperci IWP.

Jury konkursu:

  1. Daniel Kraszewski,
  2. Michał Bonikowski,
  3. Mikołaj Wierszyłłowski,
  4. Tomasz Pągowski,
  5. prof. Jerzy Porębski,
  6. prof. Grzegorz Niwiński,
  7. prof. dr hab. Marek Adamczewski,
  8. Edyta Demby-Siwek,
  9. Izabela Banaś,
  10. Kamil Kowalski,
  11. Agnieszka Stefańska,
  12. Mariusz Przybylski,
  13. Katarzyna Księżopolska.

Czytaj też:

Nagrody dodatkowe i wsparcie marketingowe

Instytut informuje, że stale poszerza zakres i prestiż dodatkowych nagród, aby konkurs Dobry Wzór był postrzegany jako wyznacznik dizajnu na najwyższym poziomie wśród polskich przedsiębiorców i konsumentów. Nagrody specjalne przyznawane przez partnerów i patronów mają być szansą na dodatkowe wyróżnienie firmy w danej kategorii. Organizatorzy oferują też szeroką listę usług w ramach promocji marketingowej. Konkurs Dobry Wzór w założeniu ma gwarantować nie tylko prestiż uczestnictwa, lecz również realne wsparcie dla biznesu i szansę nawiązania intratnych relacji i umocnienia wizerunku "dizajerskiej marki".

Wystawa pokonkursowa w IWP w Warszawie i zgłoszenia

Nagrodzone i nominowane produkty oraz usługi zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP w Warszawie. Wystawa będzie trwała od 7 listopada do 3 grudnia 2024 roku. Towarzyszyć jej będzie, jak w poprzednich latach, katalog, który w wersji cyfrowej stanowić może również dodatkowy materiał promocyjny dla projektantów, producentów i usługodawców. Katalog ten będzie dwujęzyczny.

Do 9 października 2024 można zgłaszać produkty lub usługi poprzez stronę internetową konkursu. Lista finalistów zostanie ogłoszona 30 września, zaś gala finałowa odbędzie się 7 listopada.

Patroni i partnerzy konkursu Dobry Wzór 2024

Patroni honorowi: Minister Rozwoju i Technologii, Urząd Patentowy RP, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Architektów Wnętrz , Integracja LAB

Partner: Stowarzyszenie Projektowe SPFP

Patronat medialny: Rzeczpospolita, Magazif, Sztuka Architektury, Sztuka Wnętrza, Urządzamy, Architektura-Murator, Domosfera.pl, Niezła Sztuka, Formy XYZ,  Weranda.pl, BIZNES.meble.pl, Architektura i Biznes, PLN Design

Update Dobry Wzór

i

Autor: materiały prasowe