Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w Wawrze

Konkurs na projekt Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w Wawrze

Władze miasta st. Warszawy ogłaszają konkurs na opracowanie koncepcji Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w dzielnicy Wawer. Termin składania wniosków upływa 27 sierpnia.

Konkurs na projekt Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w Wawrze

Przedmiotem ogłoszonego właśnie konkursu architektonicznego jest zaprojektowanie nowego Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, w którego skład wejdzie żłobek dla 150 dzieci, dom dziennego pobytu dla seniorów oraz ośrodek wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obiekt (bądź zespół obiektów) zaplanowano na działce o powierzchni 1,7 ha między ulicami Mrówczą i Patriotów w warszawskim Wawrze. W budynkach i na terenie będą odbywać się sporadycznie lub cyklicznie wydarzenia i atrakcje dla szerszej grupy odbiorców. Ich uczestnikami będą osoby w różnym wieku – dzieci, młodzież i dorośli oraz różnych grup społecznych – aktywni seniorzy, pracownicy NGO-sów, wolontariusze, okoliczni mieszkańcy – czytamy w regulaminie. Do budowy inwestor zaleca wykorzystanie materiałów ekologicznych, wtórnych, o niskim śladzie węglowym, trwałych, odpornych na czynniki degradacyjne, o niskich kosztach utrzymania. Wskazane jest stosowanie naturalnych materiałów okładzinowych: drewna lub cegły.

Konkurs na projekt CAM w Wawrze: jury, pula nagród

Z przeprowadzonych konsultacji społecznych wynika, że mieszkańcy dzielnicy Wawer chcą nowoczesnego, otwartego dla wszystkich miejsca spotkań i odpoczynku z ciekawą ofertą kulturalną. Zasugerowali również, że chętnie spędzaliby czas w oranżerii lub ogrodzie zimowym. Poza tym chcieliby, aby w ogrodzie społecznym znalazło się miejsce do aktywności fizycznej – siłownia plenerowa lub murawa rekreacyjna oraz infrastruktura służąca wypoczynkowi, tj.: bujane ławy czy huśtawki.

W 12-osoboym jury zasiadają architekci Mateusz Świętorzecki (przewiodniczący), Aneta Wardzińska-Siczek, Tomasz Pniewski, Piotr Żabicki i Przemysław Kokot, a także m.in. Leszek Baraniewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wawer, Wojciech Godlewski, dzielnicowy radny, Donata Kończyk i pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. dostępności.

Pula nagród wynosi 80 tys. zł (I nagroda w wysokości 35 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, II nagroda w wysokości 25 tys. zł, III w wysokości 15 tys. zł oraz wyróżnienia w łącznej kwocie 5 tys. zł). Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 27 sierpnia. Więcej informacji oraz regulamin na https://architektura.um.warszawa.pl.

Konkurs na projekt kompleksu sportowego w Piekarach Śląskich
Konkurs na projekt kompleksu sportowego w Piekarach Śląskich Władze Piekar Śląskich ogłaszają dwuetapowy konkurs na projekt kompleksu sportowego na terenie dawnej kopalni Szarlej. Pula nagród wynosi 150 tys. zł.
Autor: (Red.)
Art in Architecture: konkurs na najlepsze instalacje artystyczne we wnętrzach Trwa trzecia edycja Art in Architecture Festival. Wydarzeniu towarzyszy konkurs na najciekawsze instalacje artystyczne zrealizowane zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych. W jury m.in. architekci Przemo Łukasik, Katarzyna Kuo Stolarska, Oskar Zięta i Witold Dudek.
Konkurs na projekt kładki i wieży widokowej w Augustowie Trwa konkurs na projekt kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Nettą w Augustowie. Zadaniem uczestników jest też zaproponowanie wieży widokowej z tężnią i parkiem ekologicznym.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2021! W 23. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla Nowy Strzeszyn.
Konkurs na aranżację wystawy stałej Muzeum KL Plaszow Trwa konkurs na wykonanie koncepcji aranżacji plastycznej wystawy stałej w nowo utworzonym Muzeum – Miejscu Pamięci KL Plaszow. Ekspozycja zostanie zrealizowana w dwóch lokalizacjach: nowo projektowanym budynku Memoriału oraz zabytkowym obiekcie, tzw. Szarym Domu.
Twój dom – dialog z tradycją. Konkurs na wzorcowy dom dla Podlasia i nabór na warsztaty z projektowania architektury regionalnej Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w konkursie na projekt domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa podlaskiego. Konkursowi towarzyszą warsztaty z projektowania regionalnego.
Konkurs na projekt promenady nadmorskiej w Ustce Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt nowego zagospodarowania promenady nadmorskiej w Ustce. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa czeka na projekty do 23 listopada.