Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt wystawy w pawilonie Polski na Biennale Architektury w Wenecji 2023

Konkurs na projekt wystawy w pawilonie Polski na Biennale Architektury w Wenecji 2023

Trwa konkurs na kuratorski projekt polskiej wystawy, która zostanie zaprezentowana w ramach 18. Biennale Architektury w Wenecji. Termin składania projektów upływa 30 września.

Konkurs na projekt wystawy w pawilonie Polski na Biennale Architektury w Wenecji 2023

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki ogłosiły konkurs na projekt wystawy w pawilonie Polski w ramach 18. Biennale Architektury w Wenecji 2023. Kuratorką generalną biennale jest ghańsko-szkocka architektka Lesley Lokko, która jako temat przewodni zaproponowała hasło Laboratorium przyszłości. Projekt wystawy powinien odnosić się do niego, a jednocześnie poruszać zagadnienia istotne dla współczesnej sytuacji architektury zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym.

Uczestnicy muszą przygotować koncepcję wystawy wraz określonym autorskim tematem przewodnim, scenariusz ekspozycji wraz z wizualizacją oraz kosztorys produkcji. Koncepcja wystawy oraz streszczenie scenariusza zostaną upublicznione po ogłoszeniu wyników. Wtedy też poznamy skład komisji oceniającej. Termin składania projektów upływa 30 września 2022 roku. Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie www.labiennale.art.pl.

Pawilon Polski na Biennale Architektury w Wenecji 2023 Poznaliśmy wyniki konkursu projekt wystawy w pawilonie Polski na Biennale Architektury w Wenecji 2023. Zwyciężyła koncepcja kuratorska kulturoznawcy Jacka Sosnowskiego, który do współpracy zaprosił artystkę Annę Barlik i architekta Marcina Strzałę.
Lesley Lokko kuratorką biennale architektury w Wenecji 2023 Lesley Lokko została wybrana na kuratorkę 18. biennale architektury w Wenecji. Ta ghańsko-szkocka architektka jest nie tylko wykładowczynią i badaczką, ale też autorką poczytnych powieści obyczajowych, których akcja rozgrywa się głównie w Afryce. Lokko będzie pierwszą czarnoskórą kuratorką weneckiej wystawy.
Projekt ekspertów z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej na Biennale Architektury w Wenecji Nieinwazyjny System Pomiarowy, pozwalający analizować ruch miejski, został zaprezentowany podczas tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji. Za jego opracowaniem stoi zespół ekspertów z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Cyfrowe platformy, miasto i pandemia Pandemia przyspieszyła nowy podział miejskich ról. W miejsce rządów, które nie były w stanie zaspokoić różnych potrzeb w czasie lockdownu, kiedy ludzie nie mogli wychodzić z domu, pojawiły się platformy cyfrowe. Weszły w tę lukę i zajęły quasi-rządowe pozycje. Autorzy książki Platform Urbanism and Its Discontents oraz wystawy w austriackim pawilonie na tegorocznym biennale w Wenecji o wpływie na miasto internetowych graczy, takich jak Google, Uber czy Airbnb.
Międzynarodowy konkurs dla studentów na projekt ławki w Wenecji Curators Collective, zrzeszający kuratorów blisko 50 pawilonów narodowych tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji, zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie studenckim na projekt ławki, która zostanie zrealizowana w przestrzeni miasta. Zgłoszenia do 7 lipca!
Polacy na biennale architektury w Wenecji! 22 maja rozpoczęło się 17. biennale architektury w Wenecji. Wystawę w pawilonie polskim stworzył wybrany w konkursie kolektyw PROLOG +1, ale to nie jedyni Polacy zaproszeni do udziału w tegorocznej wystawie.