Konkurs

Konkurs PORTA DESIGN AWARDS rozstrzygnięty

2023-11-06 10:16

Poznaliśmy wyniki konkursu PORTA DESIGN AWARDS dla architektów, designerów i projektantów wnętrz. Spośród 523 nadesłanych projektów zostało wyłonionych 10 prac.

PORTA DESIGN AWARDS to pierwsza edycja konkursu organizowanego przez PORTA DRZWI. Zadanie dla designerów polegało na stworzeniu wizualizacji wnętrza z wykorzystaniem dowolnego modelu drzwi z kolekcji PORTA 4 ŻYWIOŁY. 4 ŻYWIOŁY powstały w ramach modelu DESIGN THINKING, na styku natury i technologii. Dla projektantów PORTA design to opowieść, w której unikatowe potrzeby i osobowość mieszkańców wyrażają się we wnętrzu. Stąd właśnie wziął się pomysł na konkurs dla profesjonalistów, umiejących „opowiadać obrazem”, czyli stworzyć designerską, wizualnie spójną koncepcję wnętrza – mówi Artur Pęksyk, dyrektor pionu Sprzedaży i Marketingu PORTA.

W skład jury konkursu weszli: Tomasz Rygalik, główny projektant w Studio Rygalik, oraz przedstawiciele CX DESIGN TEAM PORTA.

Laureaci

  1. miejsce - Daria Barak

  2. miejsce - Dawid Latek

  3. miejsce - Ewa Wiszniewska

Wyróżnienia: Dagmara Gil, Maciej Pupin, Patrycja Dudek, Damian Konopka, Marianna Kidawa, Marta Zwarycz oraz Patrycja Bereska.

W swojej ocenie przede wszystkim brałem pod uwagę oryginalność koncepcji i odwagę w tworzeniu unikalnej atmosfery i jakości przy użyciu profesjonalnych środków wyrazu. Każda z trzech wybranych prac wnosi w różny sposób jakąś zupełnie nową wartość. Umiejętności techniczne uczestników konkursu i możliwość bezpośredniego użycia w katalogu zeszła na drugi plan. - Tomek Rygalik, przewodniczący jury

Nagrody

Zdobywczyni pierwszego miejsca wygrała 10 000 złotych, publikację swojej pracy na okładce katalogu PORTA (wartość – 10 000 zł) oraz warsztaty z Tomkiem Rygalikiem w kampusie Design Nature w Sobolach o wartości 3000 zł. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 5000 i 3000 zł, rozkładówkę w katalogu PORTA o wartości 4500 zł (2 miejsce) i wizualizację w katalogu PORTA o wartości 2500 zł (3 miejsce) oraz udział w warsztatach z Tomkiem Rygalikiem. Udział w nich stanowi z kolei nagrodę główną dla 7 wyróżnionych w konkursie osób.

Uff! Dobry wybór na lata!

Konkurs PORTA DESIGN AWARDS jest jednym z elementów kampanii reklamowej PORTA Uff! Dobry wybór na lata! To kontynuacja zeszłorocznej platformy komunikacyjnej rozwinięta o wiele nowych promocji produktowych i usługowych.