Architektura MuratorKonkursyNowa klinika Instytutu Onkologii w Gliwicach: konkurs SARP

Nowa klinika Instytutu Onkologii w Gliwicach: konkurs SARP

Katowicki SARP zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt nowego budynku klinicznego gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Składanie wniosków do 14 czerwca!

Nowa klinika Instytutu Onkologii w Gliwicach: konkurs SARP
Jeden z budynków Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach, wzniesiony w latach 1931-1933 według projektu Oskara Goltza. Na pierwszym planie rzeźba Hansa Dammanna; fot. Ewa Waryś

Dwuetapowy konkurs architektoniczny na zlecenie Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie organizuje katowicki oddział SARP. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie nowych obiektów dla gliwickiego oddziału Instytutu, który znajduje się przy ulicy Wybrzeże Armii Krajowej. W ramach opracowania należy zaproponować koncepcję budynku klinicznego wraz z blokiem operacyjnym o powierzchni użytkowej ok. 26 tys. m², oddziału terapii izotopowej Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej o powierzchni 3,8 tys. m² oraz łącznika z planowanym parkingiem wielopoziomowym. Rozbudowa kompleksu powinna stanowić uzupełnienie i twórcze rozwinięcie istniejącej i planowanej struktury założenia oraz części miasta, w której się ona znajduje – czytamy w regulaminie.

W ośmioosobowym jury zasiadają architekci Piotr Fischer (przewodniczący), Andrzej Duda, Ewa Kuryłowicz, Joanna Małecka oraz przedstawiciele inwestora: Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach, jego zastępcy Barbara Bobek-Billewicz i Zdzisław Tarasiewicz oraz architekt Damian Kałdonek, specjalista ds. projektów inwestycyjnych oddziału NIO-PIB w Gliwicach. Pula nagród w konkursie wynosi 135 tys. zł. Za zajęcie pierwszego miejsca zaplanowano 50 tys. zł, a za miejsce drugie 40 tys. zł. Przewidziano też  trzy wyróżnienia po 15 tys. zł każde.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 14 czerwca, termin składania opracowań studialnych 23 sierpnia, a składania prac 8 listopada. Więcej informacji oraz regulamin na stronie www.sarp.katowice.pl.

Autor: (Red.)
POiD Building Awards 2021: finaliści Poznaliśmy finalistów pierwszej edycji konkursu POiD Building Awards 2021 na najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej w obiektach architektonicznych. Wśród docenionych w ten sposób realizacji znalazły się projekty takich pracowni jak medusa group, Grupa 5 Architekci, Goettsch Partners czy Kamiński Bojarowicz.
Międzynarodowy konkurs na projekt Litewskiego Muzeum Sztuki Stowarzyszenie Architektów Litewskich zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na przebudowę Pałacu Radziwiłłów w Wilnie dla potrzeb Litewskiego Muzeum Sztuki.
Konkurs na nowe zagospodarowanie centrum Mysłowic Trwa dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla części terenów śródmiejskich w Mysłowicach. Organizatorzy poszukują śmiałych i wizjonerskich pomysłów, możliwych do realizacji w perspektywie 20-30 lat.
Konkurs na projekt nowej wystawy polskiej w KL Auschwitz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nowy konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy„Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”.
Konkurs na projekt pawilonów wzdłuż promenady nadmorskiej w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu chcą uporządkować handel w strefie ochrony uzdrowiskowej. Właśnie ogłosiły rekomendowany przez SARP konkurs architektoniczny na projekt pawilonów gastronomiczno-handlowych wzdłuż nadmorskiej promenady.
Wyniki konkursu na projekt wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego Pracownia plus3 architekci we współpracy z PL Studio Patryk Żurawski i Manufakturą Technologiczną zwyciężyła w konkursie na projekt wystawy stałej Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie.