Architektura MuratorKonkursyTrwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

Jeszcze tylko do 30 czerwca można nadsyłać zgłoszenia do IV edycji międzynarodowego konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Realizacje oceniać będą m.in. architekci Oskar Grąbczewski, Jacek Lenart, Jacek Ewý i Robert Konieczny!

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

Co znajdziesz w artykule:

1. Przebieg konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof
2. Budynki nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof

Konkurs „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” adresowany jest do pracowni architektonicznych i samodzielnych architektów, w których projektach – powstałych między 1 stycznia 2018 roku a 30 czerwca 2022 roku (lub wcześniej, o ile nie były zgłaszane do poprzednich edycji) – wykorzystano systemy firmy Aluprof. Ideą konkursu, organizowanego już po raz czwarty, jest wyróżnienie najciekawszych obiektów bazujących na rozwiązaniach Aluprof, promowanie architektury przyszłości oraz stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat najnowszych projektów i trendów w realizacjach architektonicznych.

Projekty można zgłaszać do 30 czerwca 2022 roku za pomocą specjalnego formularza, wykorzystując pocztę tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) lub elektroniczną, przesyłając zgłoszenie na adres konkurs@aluprof.eu.

Przebieg konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, konkurs będzie składał się z trzech etapów. W pierwszym organizatorzy ze wszystkich nadesłanych projektów wyłonią 50. W drugim etapie profesjonalne, pięcioosobowe jury, w skład którego wchodzić będą architekci Oskar Grąbczewski, Jacek Lenart, Jacek Ewý, Robert Konieczny oraz Elżbieta Dziubak wybierze 10 najlepszych, które zostaną zakwalifikowane do ścisłego finału. Na ostatnim etapie jurorzy wskażą 3 zwycięskie projekty, uhonorowane potem nagrodą pieniężną grand prix – 50 tys. zł za I miejsce, 30 tys. zł za II miejsce i 15 tys. zł za zdobycie III miejsca.

W tym roku, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, organizatorzy przewidzieli też konkurs dla internautów. Od 30 czerwca do 31 lipca 2022 roku będą oni mieli możliwość głosowania on-line na stronie future-builders.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi po zakończeniu obrad jury i będzie miało miejsce podczas uroczystej gali 8 września 2022 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: future-builders.com.

Budynki nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof

Laureaci konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2018
I nagroda - biurowiec Green2Day we Wrocławiu; proj. Maćków Pracownia Projektowa

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec Green2Day we Wrocławiu; proj. Maćków Pracownia Projektowa

II Nagroda - biurowiec .KTW w Katowicach, proj. medusa group

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec .KTW w Katowicach, proj. medusa group

III Nagroda - biurowiec CEDET w Warszawie, proj. AMC – Andrzej M. Chołdzyński i partner RKW Architektur+

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec CEDET w Warszawie, proj. AMC – Andrzej M. Chołdzyński i partner RKW Architektur+

Laureaci konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2016
I nagroda - biurowiec ROYAL WILANÓW w Warszawie, proj. JEMS Architekci

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec ROYAL WILANÓW w Warszawie, proj. JEMS Architekci

II nagroda - biurowiec X2 Boutique Office w Warszawie, proj. Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec X2 Boutique Office w Warszawie, proj. Polsko-Belgijska Pracownia Architektury

III nagroda - biurowiec Quattro Business Park Five w Krakowie, proj. Kuryłowicz & Associates

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec Quattro Business Park Five w Krakowie, proj. Kuryłowicz & Associates

Laureaci konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2014
I nagroda - Ambassador Office Building w Warszawie, proj. AMC - Andrzej M. Chołdzyński

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Ambassador Office Building w Warszawie, proj. AMC - Andrzej M. Chołdzyński

II nagroda - budynek biurowy przy ul. Kruczkowskiego 2 w Warszawie, proj. Kuryłowicz & Associates

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Budynek biurowy przy ul. Kruczkowskiego 2 w Warszawie, proj. Kuryłowicz & Associates

III nagroda - biurowiec Thespian we Wrocławiu, proj. Maćków Pracownia Projektowa

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec Thespian we Wrocławiu, proj. Maćków Pracownia Projektowa
Rusza nowa edycja konkursu o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu Komisja Europejska zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu. Nadsyłanie zgłoszeń do 31 stycznia 2023 roku.
Saint-Gobain Glass Design Award: konkurs dla architektów i studentów projektowania Firma Saint-Gobain zaprasza wszystkich architektów i studentów, którzy w swoich realizacjach bądź projektach wykorzystują produkty marki do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Pula nagród wynosiż 70 tys. zł.
Architektura Roku Województwa Śląskiego 2022 – wyniki konkursu Poznaliśmy laureatów konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego 2022 organizowanego przez katowicki SARP we współpracy ze Śląską Okręgową Izbą Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Grand Prix zdobyła pracownia SLAS Architekci  za rozbudowę szkoły muzycznej w Jastrzębiu Zdroju. Jury doceniło też realizacje Marleny Wolnik i Karoliny Więcławik, biura Dyrda Fikus Architekci oraz Michała Kucharskiego i Mateusza Piwowarskiego.
Zaprojektowane Po Ludzku: konkurs na przestrzenie publiczne i inicjatywy Jeszcze tylko do 15 listopada można przesyłać zgłoszenia na konkurs Zaprojektowane Po Ludzku. Jury z udziałem m.in. Agaty Twardoch, Agnieszki Labus i Zygmunta Borawskiego czeka na projekty miejsc, przestrzeni publicznych i inicjatywy, dzięki którym miasto staje się bardziej przyjazne mieszkańcom.
Nagroda BDA-SARP 2022 – Agnieszka Kępa zwyciężczynią konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną SARP i niemieckie zrzeszenie architektów BDA wybrały najlepsze projekty dyplomowe 2022 roku. Międzynarodowe jury Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej przyznało Grand Prix oraz cztery wyróżnienia. Zwyciężyła Agnieszka Kępa z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
Najlepsze realizacje Poznania 2022: laureaci konkursu o Nagrodę Jana Baptysty Quadro Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2022! W 24. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła Pracownia Projektowa J.P. Woźny z ekspozycją reliktów palatium Mieszka I na Ostrowie Tumskim. Wyróżnienia przypadły biurom Ultra Architects za kamienicę przy rynku Wildeckim  i medusa group za Nowy Rynek D.