Architektura MuratorKonkursyTrwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

Jeszcze tylko do 30 czerwca można nadsyłać zgłoszenia do IV edycji międzynarodowego konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Realizacje oceniać będą m.in. architekci Oskar Grąbczewski, Jacek Lenart, Jacek Ewý i Robert Konieczny!

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

Co znajdziesz w artykule:

1. Przebieg konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof
2. Budynki nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof

Konkurs „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” adresowany jest do pracowni architektonicznych i samodzielnych architektów, w których projektach – powstałych między 1 stycznia 2018 roku a 30 czerwca 2022 roku (lub wcześniej, o ile nie były zgłaszane do poprzednich edycji) – wykorzystano systemy firmy Aluprof. Ideą konkursu, organizowanego już po raz czwarty, jest wyróżnienie najciekawszych obiektów bazujących na rozwiązaniach Aluprof, promowanie architektury przyszłości oraz stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat najnowszych projektów i trendów w realizacjach architektonicznych.

Projekty można zgłaszać do 30 czerwca 2022 roku za pomocą specjalnego formularza, wykorzystując pocztę tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) lub elektroniczną, przesyłając zgłoszenie na adres konkurs@aluprof.eu.

Przebieg konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, konkurs będzie składał się z trzech etapów. W pierwszym organizatorzy ze wszystkich nadesłanych projektów wyłonią 50. W drugim etapie profesjonalne, pięcioosobowe jury, w skład którego wchodzić będą architekci Oskar Grąbczewski, Jacek Lenart, Jacek Ewý, Robert Konieczny oraz Elżbieta Dziubak wybierze 10 najlepszych, które zostaną zakwalifikowane do ścisłego finału. Na ostatnim etapie jurorzy wskażą 3 zwycięskie projekty, uhonorowane potem nagrodą pieniężną grand prix – 50 tys. zł za I miejsce, 30 tys. zł za II miejsce i 15 tys. zł za zdobycie III miejsca.

W tym roku, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, organizatorzy przewidzieli też konkurs dla internautów. Od 30 czerwca do 31 lipca 2022 roku będą oni mieli możliwość głosowania on-line na stronie future-builders.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi po zakończeniu obrad jury i będzie miało miejsce podczas uroczystej gali 8 września 2022 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: future-builders.com.

Budynki nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof

Laureaci konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2018
I nagroda - biurowiec Green2Day we Wrocławiu; proj. Maćków Pracownia Projektowa

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec Green2Day we Wrocławiu; proj. Maćków Pracownia Projektowa

II Nagroda - biurowiec .KTW w Katowicach, proj. medusa group

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec .KTW w Katowicach, proj. medusa group

III Nagroda - biurowiec CEDET w Warszawie, proj. AMC – Andrzej M. Chołdzyński i partner RKW Architektur+

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec CEDET w Warszawie, proj. AMC – Andrzej M. Chołdzyński i partner RKW Architektur+

Laureaci konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2016
I nagroda - biurowiec ROYAL WILANÓW w Warszawie, proj. JEMS Architekci

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec ROYAL WILANÓW w Warszawie, proj. JEMS Architekci

II nagroda - biurowiec X2 Boutique Office w Warszawie, proj. Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec X2 Boutique Office w Warszawie, proj. Polsko-Belgijska Pracownia Architektury

III nagroda - biurowiec Quattro Business Park Five w Krakowie, proj. Kuryłowicz & Associates

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec Quattro Business Park Five w Krakowie, proj. Kuryłowicz & Associates

Laureaci konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2014
I nagroda - Ambassador Office Building w Warszawie, proj. AMC - Andrzej M. Chołdzyński

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Ambassador Office Building w Warszawie, proj. AMC - Andrzej M. Chołdzyński

II nagroda - budynek biurowy przy ul. Kruczkowskiego 2 w Warszawie, proj. Kuryłowicz & Associates

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Budynek biurowy przy ul. Kruczkowskiego 2 w Warszawie, proj. Kuryłowicz & Associates

III nagroda - biurowiec Thespian we Wrocławiu, proj. Maćków Pracownia Projektowa

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Biurowiec Thespian we Wrocławiu, proj. Maćków Pracownia Projektowa
Nagroda Roku SARP 2022: architekci wybrali najważniejsze realizacje minionego roku Nagroda Roku SARP to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce. Realizacje zgłaszają głównie sami architekci, a ich koledzy z lokalnych oddziałów SARP wybierają laureatów. W tym roku jury nie było jednomyślne. Przyznało trzy nagrody równorzędne, a w kategorii Budynek Mieszkalny Wielorodzinny w ogóle nie wyłoniło zwycięzcy.
Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza do udziału w piątej edycji konkursu Przestrzeń wspólna jest wartością! Zgłoszenia do 7 września.
Dworzec Roku 2022: nowa odsłona konkursu na najlepsze dworce kolejowe w Polsce! Trwa piąta edycja konkursu Dworzec Roku, czyli organizowana wspólnie przez Fundację Pro Kolej i Fundację Grupy PKP kampania promująca najbardziej nowoczesne i funkcjonalne obiekty tego typu w Polsce. Użytkownicy dworców mogą już zgłaszać swoje propozycje.
Pracownia Only If, prowadzona przez Karolinę Częczek i Adama Framptona, wśród najlepszych młodych biur architektonicznych świata Magazyn „Architectural Record” opublikował listę najlepszych młodych biur architektonicznych z całego świata. Wśród 10 pracowni znalazło się studio Only If, współprowadzone przez Karolinę Częczek, absolwentkę architektury na Politechnice Krakowskiej i Yale School of Architecture.
Poznaliśmy laureatów Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021! Pierwszego czerwca odbyła się gala wręczenia nagród 14 edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL organizowanego przez Grupę Sztuka Architektury. Grand Prix zdobyła kładka pieszo-rowerowa w Dobczycach autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak.
Zabytek – nie zapomnij! 2022 Trwa kolejna edycja polsko-niemieckiego konkursu Zabytek - nie zapomnij! Denkmal - denk mal dran! wspierającego ochronę wartościowych obiektów na Dolnym Śląsku po obu stronach granicy. Zgłoszenia do 30 czerwca.