Architektura MuratorKonkursyZaprojektuj nową dzielnicę São Paulo. Międzynarodowy konkurs Schindler Global Award

Zaprojektuj nową dzielnicę São Paulo. Międzynarodowy konkurs Schindler Global Award

Ruszyła siódma edycja międzynarodowego konkursu dla studentów architektury Global Schindler Award. Zadaniem uczestników jest stworzenie koncepcji nowej dzielnicy w największym mieście Brazylii. Rejestracja potrwa do grudnia 2016 roku.

Schindler Global Award
Fot. materiały prasowe

Międzynarodowy konkurs Schindler Global Award odpowiada na wyzwania współczesnej urbanizacji. Tegoroczna edycja odbędzie się w São Paulo w Brazylii i wiąże się z planem przeniesienia ważnego hurtowego rynku EAGESP z dotychczasowej lokalizacji na wschód od historycznego centrum miasta, w kierunku obwodnicy Rodoanel Mário Cova. Przyczyną relokacji jest duża intensywność ruchu wokół rynku, która przyczynia się do powstawania korków centrum São Paulo. Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu zagospodarowania terenów dotyczchas zajmowanych przez handel wraz z przylegającym obszarem o łącznej powierzchni 1,8 km2. Celem konkursu jest uzyskanie koncepcji nowej dzielnicy, w której przenikać się będą różnorodne funkcje.

Czytaj też: Największe miasta świata: ranking 2021 |

W konkursie mogą wziąć udział studenci ostatniego roku studiów licencjackich oraz magisterskich. Prace będą oceniane przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą architekci Ciro Biedermann, Fernando de Mello Franco, Hubert Klumpner i Paola Viganò. Wartość nagród finansowych wynosi 100 tys. dolarów. Rejestracja trwa do grudnia 2016 roku, a nagrody zostaną przyznane w połowie 2017 roku.

Schindler Global Award to konkurs organizowany przez koncern Schindler, producenta wind i schodów ruchomych, we współpracy Katedrą Architektury i Urbanistyki ETH w Zurychu, kierowaną przez Prof. Kees Christiaanse.

Terminy:
9 września 2016 - termin zadawania pytań
30 września 2016 - publikacja pytań i odpowiedzi
16 grudnia 2016 - termin zakończenia rejestracji
30 grudnia 2016 - termin nadsyłania prac
2 i 3 lutego 2017 - obrady jury
kwiecień 2017 - ceremonia wręczenia nagród

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.schindleraward.com.

Schindler Global Award
Fot. materiały prasowe
Konkurs SARP na projekt centrum kultury w Siemianicach na Pomorzu Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt gminnego centrum kultury oraz centrum usług społecznych w Siemianicach. Składania wniosków do 2 lutego 2022 roku.
Dwie realizacje z Polski na tzw. krótkiej liście EU Mies Award 2022 Fundacja Miesa van der Rohe wyłoniła 40 realizacji, które zawalczą o EU Mies Award 2022. Polskę reprezentują Park Pamięci w Oświęcimiu projektu NArchitekTURA i Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku MWArchitekci.
Dom Dzieci w Baghere: konkurs realizacyjny dla studentów i młodych architektów Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie Domu Dzieci w gminie Baghere w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Warszawie: wyniki konkursu Tuż przed świętami poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Środowiskowego Domu Samopomocy na warszawskim Żoliborzu. Główną nagrodę zdobyła młoda pracownia EMA Studio.
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej zwyciężyła w konkursie na instalację w Ogrodach Polsko-Niemieckich Pod koniec ubiegłego roku poznaliśmy wyniki konkursu na projekt instalacji artystycznej w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie. Zwyciężyła Ksenia Makała, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej z propozycją rzeźbiarskiej kompozycji wykonanej z materiałów pochodzących z recyklingu.
Nowy Dom Poselski 2.0 – będzie konkurs architektoniczny Nowy Dom Poselski zrealizowany według projektu Małgorzaty Handzelewicz-Wacławek i Andrzeja Kaliszewskiego czeka rozbiórka. Kancelaria Sejmu chce w jego miejscu postawić nowy i zapowiada konkurs architektoniczny.