Architektura MuratorKonkursyZaprojektuj nową dzielnicę São Paulo. Międzynarodowy konkurs Schindler Global Award

Zaprojektuj nową dzielnicę São Paulo. Międzynarodowy konkurs Schindler Global Award

Ruszyła siódma edycja międzynarodowego konkursu dla studentów architektury Global Schindler Award. Zadaniem uczestników jest stworzenie koncepcji nowej dzielnicy w największym mieście Brazylii. Rejestracja potrwa do grudnia 2016 roku.

Schindler Global Award
Fot. materiały prasowe

Międzynarodowy konkurs Schindler Global Award odpowiada na wyzwania współczesnej urbanizacji. Tegoroczna edycja odbędzie się w São Paulo w Brazylii i wiąże się z planem przeniesienia ważnego hurtowego rynku EAGESP z dotychczasowej lokalizacji na wschód od historycznego centrum miasta, w kierunku obwodnicy Rodoanel Mário Cova. Przyczyną relokacji jest duża intensywność ruchu wokół rynku, która przyczynia się do powstawania korków centrum São Paulo. Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu zagospodarowania terenów dotyczchas zajmowanych przez handel wraz z przylegającym obszarem o łącznej powierzchni 1,8 km2. Celem konkursu jest uzyskanie koncepcji nowej dzielnicy, w której przenikać się będą różnorodne funkcje.

Czytaj też: Największe miasta świata: ranking 2021 |

W konkursie mogą wziąć udział studenci ostatniego roku studiów licencjackich oraz magisterskich. Prace będą oceniane przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą architekci Ciro Biedermann, Fernando de Mello Franco, Hubert Klumpner i Paola Viganò. Wartość nagród finansowych wynosi 100 tys. dolarów. Rejestracja trwa do grudnia 2016 roku, a nagrody zostaną przyznane w połowie 2017 roku.

Schindler Global Award to konkurs organizowany przez koncern Schindler, producenta wind i schodów ruchomych, we współpracy Katedrą Architektury i Urbanistyki ETH w Zurychu, kierowaną przez Prof. Kees Christiaanse.

Terminy:
9 września 2016 - termin zadawania pytań
30 września 2016 - publikacja pytań i odpowiedzi
16 grudnia 2016 - termin zakończenia rejestracji
30 grudnia 2016 - termin nadsyłania prac
2 i 3 lutego 2017 - obrady jury
kwiecień 2017 - ceremonia wręczenia nagród

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.schindleraward.com.

Schindler Global Award
Fot. materiały prasowe
Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.
Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie Władze Redy ogłosiły konkurs na rewitalizację i rozbudowę Miejskiego Parku Rodzinnego. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie tężni oraz wodnego placu zabaw.
Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie Gmina i Miasto Miechów ogłosiły konkurs na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. W jury m.in. Piotr Lewicki, Marcin Brataniec i Piotr Chuchacz. Składanie wniosków do 8 sierpnia.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Składanie wniosków do  15 sierpnia.
Polacy zwyciężyli w konkursie inwestorskim na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall na Islandii Polscy architekci Weronika Plata i Wiktor Stankiewicz zajęli pierwsze miejsce w realizacyjnym konkursie na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall w północnej Islandii. „Koncepcja doskonale łączy krajobraz z architekturą” – napisało jury w uzasadnieniu.
Wyniki konkursu na projekt kulturoteki w Starej Miłosnej W konkursie na projekt nowej kulturoteki na osiedlu Stara Miłosna w Warszawie zwyciężyło  xystudio. Architekci zaprojektowali obiekt o prostej, modułowej bryle i drewnianej konstrukcji z zielenią na dachu oraz głównej fasadzie.