Nowe mieszkania we Wrocławiu

Apartamenty przy Parku Szczytnickim: nowe osiedle we Wrocławiu projektu Group-Arch

2023-11-16 11:21

W miejscu dawnej zabudowy biurowo-magazynowej przy parku Szczytnickim we Wrocławiu trwa realizacja nowego osiedla. Zespół 10 kameralnych bloków zaprojektowało lokalne studio Group-Arch.

Apartamenty przy Parku Szczytnickim Wrocław, ul. Różyckiego 1C
Autorzy: Group-Arch
Inwestor: RealCo Property Investment and Development
Realizacja: 2024

Osiedle Apartamenty przy Parku Szczytnickim powstaje przy ul. Różyckiego we Wrocławiu. Projekt założenia na zlecenie firmy RealCo opracowało wrocławskie biuro Group-Arch. W ramach inwestycji zaplanowano 10 czterokondygnacyjnych budynków z tarasami użytkowymi na dachach. Zespół zaoferuje 133 mieszkania o powierzchni od 41 do 126 m².

Rozplanowane niesymetrycznie obiekty wykończone będą ceramicznymi, jasnobeżowymi płytkami w układzie poziomym i pionowym, podkreślającym nisze okienne. Dużą uwagę autorzy przywiązali do aranżacji przestrzeni osiedla. W obrębie założenia, realizowanego w dużej części na płycie podziemnego garażu, maja pojawić się nowe drzewa o obwodzie pnia od 25 do 50 cm i efektowne meble miejskie. Wytyczono też alejki z przepuszczalnych nawierzchni, które będą bezpośrednio powiązane ze ścieżkami parku Szczytnickiego.

Apartamenty przy Parku Szczytnickim z iglicą FiDU

Według ostatnich zapowiedzi inwestora w centrum osiedla stanie też specjalnie zaprojektowana dla tego miejsca instalacja Oskara Zięty. Obiekt nawiązywać będzie do znajdującej się w pobliżu iglicy autorstwa Stanisława Hempla. To moja ulubiona rzeźba we Wrocławiu – opowiada Oskar Zięta. Stalowa, minimalistyczna, genialna technicznie. Zawsze mnie inspirowała i bardzo chciałem nadać jej nowe życie – dodaje.

Instalacja będzie miała 7,5 m wysokości i zostanie wykonana w opracowanej przez architekta technologii FiDU, polegającej na odkształcaniu blachy pod wysokim ciśnieniem. Praca zostanie odsłonięta wraz z ukończeniem całej inwestycji, co ma nastąpić pod koniec 2024 roku.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie