Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę

i

Autor: Archiwum Architektury Nowe budynki dla kanałów informacyjnych TVP, proj. Mąka Sojka Architekci; il. materiały przetargowe TVP

Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę

2021-09-13 18:25

Telewizja Polska przymierza się do realizacji nowych budynków przy Woronicza w oparciu o konkursowy projekt biura Mąka Sojka Architekci z 2015 roku. Niedawno ogłosiła przetarg na wykonawcę w formule optymalizuj-buduj.

Konkurs na projekt nowej siedziby TVP

Konkurs architektoniczny na projekt nowych obiektów dla kanałów informacyjnych TVP na terenie zespołu przy ul. Woronicza spółka zorganizowała we współpracy z SARP-em w 2015 roku. Zwyciężyło biuro Mąka Sojka Architekci, proponując pięciokondygnacyjną, prostopadłościenną bryłę z zadaszonym atrium i 50-metrową, smukłą dominantą, w której przewidziano m.in. studio z panoramicznym widokiem na miasto. W części niższej głównym elementem miała być przeszklona strefa newsroomu. W zamierzeniu ma to być symboliczne okno na świat, które pozwala zajrzeć do wnętrza „reaktora”. Podążając za postindustrialnymi konotacjami, w projekcie można odnaleźć nawiązania do przestrzeni nawy fabrycznej, gdzie na różnych poziomach równolegle tworzy się wielowątkowy kontent – tłumaczyli autorzy.

Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę

i

Autor: Archiwum Architektury Nowe budynki dla kanałów informacyjnych TVP, proj. Mąka Sojka Architekci. Wnętrze atrium; il. materiały przetargowe TVP

Nowe budynki dla kanałów informacyjnych TVP: przetarg

27 sierpnia zarząd TVP ogłosił przetarg na wykonawcę obiektów w formule optymalizuj-buduj. Wybrana firma będzie więc musiała dokonać zmian w projekcie, które szczegółowo określono w nowym programie funkcjonalno-użytkowym. Ten objęty jest jednak klauzulą poufności i dostępny będzie tylko dla firm, które wyrażą zainteresowanie udziałem w postępowaniu i o to wystąpią.

Czytaj też: Siedziba TVP w Warszawie |W ramach planowanej inwestycji przy ul. Woronicza przewidziano budowę pięciokondygnacyjnego budynku z dwupoziomowym garażem podziemnym i niepodpiwniczonego obiektu o wysokości 10 kondygnacji. Powierzchnia całkowita całego zespołu wyniesie ponad 37 tys. m². Głównym kryterium wyboru wykonawcy jest cena: 97% punktów. Pozostałe 3% można otrzymać za udzielenie gwarancji na urządzenia elektryczne, elektroenergetyczne, sanitarne oraz wentylacji i klimatyzacji, w jakie zostaną wyposażone budynki. Termin składania ofert upływa 27 października 2021 roku. Więcej informacji na stronie: https://tvp.eb2b.com.pl.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ