Architektura Poznania

Osiedle Pastelowo: nowe mieszkania PRS w Poznaniu

Siedem budynków i 255 mieszkań PRS przeznaczonych na wynajem długoterminowy. Rozpoczyna się realizacja osiedle Pastelowo w Poznaniu według projektu pracowni JSK Architekci.

Spis treści

  1. Mieszkania w jednakowym standardzie
  2. Prosta procedura najmu
Osiedle Pastelowo Poznań, ul. Pastelowa
Autorzy: JSK Architekci
Inwestor: Vastint
Realizacja: 2025

Projekt osiedla Pastelowo studio JSK Architekci opracowało na zlecenie firmy Vastint. To już ich kolejne wspólne przedsięwzięcie w Poznaniu, by wymienić tylko znajdujący się w sąsiedztwie kompleks biurowy Business Garden z 2019 roku czy koncepcję zagospodarowania Starej Rzeźni w kwartale ul. Garbary, Grochowe Łąki i Północnej. Osiedle, jak wskazuje nazwa, powstanie przy ul. Pastelowej.

Mieszkania w jednakowym standardzie

W ramach założenia przewidziano siedem budynków o wysokości od pięciu do siedmiu kondygnacji. Znajdzie się w nich w sumie 255 mieszkań na wynajem długoterminowy. Lokale dysponować będą powierzchnią od 33 do 100 m². Wszystkie zostaną wykończone w jednakowym stylu i standardzie. Będą miały w pełni wyposażone kuchnie i łazienki oraz podstawowe meble. Na osiedlu Pastelowo powstanie też wolno stojący garaż oraz plac zabaw. Inwestor zapowiada, że mieszkańcy będą mogli również bez ograniczeń korzystać z boisk sportowych zlokalizowanych na terenie kompleksu Business Garden.

Prosta procedura najmu

Realizacja inwestycji ma się zakończyć na początku 2025 roku, wtedy też przewidziano podpisanie pierwszych umów z przyszłymi najemcami. Firma Vastint będzie zarządzała nieruchomością. Przygotowujemy prostą procedurę najmu i preferencyjne warunki finansowe dla osób planujących najem kilkuletni. Dołożymy starań, aby najemcy poczuli się w mieszkaniach osiedla Pastelowo jak u siebie w domu – mówi  Joanna Kwiatkowska, Marketing Manager w Vastint Poland.