Architektura MuratorProjektyOsiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci

Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci

W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.

Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci
Osiedle Safrano w Krakowie, proj. 3D Architekci
Osiedle SafranoKraków, ul. Krokusowa 4
Autorzy3D Architekci
InwestorCordia Polska
Data realizacji (początek)2021

Osiedle Safrano w Krakowie zaplanowano przy ul. Krokusowej w Łagiewnikach-Borku Fałęckim, nieopodal od Lasu Borkowskiego, kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Sanktuarium w Łagiewnikach. Zespół składać się będzie z dwóch sześciopiętrowych budynków, w których znajdzie się w sumie 99 mieszkań o powierzchni od 28 do 130 m², każde z balkonem lub przestronnym ogródkiem. W parterze przewidziano też dwa lokale usługowe, pod całym założeniem podziemny garaż, z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, a na dachu i wokół obiektów zieleń. Proste, minimalistyczne bryły wykończone będą tynkiem i płytkami mineralnymi. Inwestorem osiedla Safrano w Krakowie jest firma Cordia Polska. Rozpoczęcie realizacji zaplanowano na trzeci kwartał 2021 roku.

Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci
Osiedle Safrano w Krakowie, proj. 3D Architekci

Gdzie powstanie osiedle Safrano w Krakowie

Park z bajerami według medusagroup
Park z bajerami według medusagroup Plaża, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania, efektowny pawilon toalety i fontanna to tylko niektóre z propozycji zagospodarowania nowego miejskiego parku na krakowskich Bronowicach. Koncepcję przygotowało biuro medusagroup.
Zespół mieszkaniowy Wood House w Krakowie Forma budynku inspirowana jest otaczającym działkę starodrzewem. Dzięki temu dom zyskał dynamiczną i ciekawą bryłę z podążającym za jej kształtem nowoczesnym dachem. Dyskretny szary kolor starego drewna pomaga wpasować się w tło – pisze Marcin Brataniec.
Osiedle Dobra Forma w Krakowie Nowe budynki oglądane z daleka sprawiają wrażenie ogromnej kompozycji wklejonej w dość chaotyczną przestrzeń miejską. Ważną rolę odgrywa tu barwa oraz przemyślane układy okien i balkonów, nasuwając skojarzenia z architekturą lat 50. i 60. – pisze Jerzy S. Majewski.
Tagi:
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.
Muzeum Architektury i Designu w Krakowie: będzie konkurs SARP Realizacja Muzeum Architektury i Designu w Krakowie wkracza w kolejną fazę. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział przekazanie 400 mln na remont dawnego hotelu Cracovia. We współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zostanie też przeprowadzony konkurs na adaptację zabytku.
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.
Plac Matejki w Krakowie: reprezentacyjna przestrzeń przyjazna mieszkańcom Plac Matejki w Krakowie, otoczony gmachami Akademii Sztuk Pięknych, Dyrekcji Kolei i Narodowego Banku Polskiego, stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w przestrzeni miasta. O jego znaczeniu i współczesnej funkcji rozmawiamy z architektem Piotrem Orzeszkiem z pracowni Stvosh, który 12 lat temu przeprowadził gruntowna modernizację placu.