Architektura MuratorProjektyOsiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci

Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci

W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.

Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci
Osiedle Safrano w Krakowie, proj. 3D Architekci
Osiedle SafranoKraków, ul. Krokusowa 4
Autorzy3D Architekci
InwestorCordia Polska
Data realizacji (początek)2021

Osiedle Safrano w Krakowie zaplanowano przy ul. Krokusowej w Łagiewnikach-Borku Fałęckim, nieopodal od Lasu Borkowskiego, kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Sanktuarium w Łagiewnikach. Zespół składać się będzie z dwóch sześciopiętrowych budynków, w których znajdzie się w sumie 99 mieszkań o powierzchni od 28 do 130 m², każde z balkonem lub przestronnym ogródkiem. W parterze przewidziano też dwa lokale usługowe, pod całym założeniem podziemny garaż, z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, a na dachu i wokół obiektów zieleń. Proste, minimalistyczne bryły wykończone będą tynkiem i płytkami mineralnymi. Inwestorem osiedla Safrano w Krakowie jest firma Cordia Polska. Rozpoczęcie realizacji zaplanowano na trzeci kwartał 2021 roku.

Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci
Osiedle Safrano w Krakowie, proj. 3D Architekci

Gdzie powstanie osiedle Safrano w Krakowie

Park z bajerami według medusagroup
Park z bajerami według medusagroup Plaża, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania, efektowny pawilon toalety i fontanna to tylko niektóre z propozycji zagospodarowania nowego miejskiego parku na krakowskich Bronowicach. Koncepcję przygotowało biuro medusagroup.
Zespół mieszkaniowy Wood House w Krakowie Forma budynku inspirowana jest otaczającym działkę starodrzewem. Dzięki temu dom zyskał dynamiczną i ciekawą bryłę z podążającym za jej kształtem nowoczesnym dachem. Dyskretny szary kolor starego drewna pomaga wpasować się w tło – pisze Marcin Brataniec.
Osiedle Dobra Forma w Krakowie Nowe budynki oglądane z daleka sprawiają wrażenie ogromnej kompozycji wklejonej w dość chaotyczną przestrzeń miejską. Ważną rolę odgrywa tu barwa oraz przemyślane układy okien i balkonów, nasuwając skojarzenia z architekturą lat 50. i 60. – pisze Jerzy S. Majewski.
Tagi:
Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie Zakończyła się budowa nowej hali sportowej w Krakowie. Kino plenerowe, warzywnik oraz biblioteka na dachu to tylko niektóre pomysły uczniów, które architekci z ARP Manecki uwzględnili w projekcie obiektu.
Pracownia BE DDJM Architekci przebuduje gmach Poczty Głównej w Krakowie Zabytkowy budynek Poczty Głównej w Krakowie zyska nową funkcję. Projekt adaptacji obiektu na hotel opracowało biuro BE DDJM Architekci.
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.
Muzeum Architektury i Designu w Krakowie: będzie konkurs SARP Realizacja Muzeum Architektury i Designu w Krakowie wkracza w kolejną fazę. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział przekazanie 400 mln na remont dawnego hotelu Cracovia. We współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zostanie też przeprowadzony konkurs na adaptację zabytku.