Rusza budowa kolejnego budynku DOKI Living według projektu pracowni FORT Targowski

i

Autor: Archiwum Architektury Nowy budynek inwestycji DOKI Living w Gdańsku, proj. FORT Targowski

Rusza budowa kolejnego budynku DOKI Living według projektu pracowni FORT Targowski

2021-08-16 15:12

W nowym budynku realizowanym w ramach inwestycji DOKI Living powstaną 292 mieszkania. Obiekt składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych wysokim parterem z funkcjami usługowymi.

DOKI Gdańsk to wielofunkcyjny zespół realizowany na historycznych, postoczniowych terenach Młodego Miasta według projektu trzech pracowni architektonicznych FORT Targowski, Rayss Group i APA Wojciechowski. Masterplan i architekturę części mieszkaniowej, czyli DOKI Living, opracowało biuro FORT Targowski. Projekt zakłada, że w trzech etapach powstanie tu łącznie 670 mieszkań. Inwestor firma Euro Styl z Grupy Dom Development, właśnie wprowadził do sprzedaży 145 mieszkań oraz 19 lokali usługowych w nowym budynku drugiego etapu DOKI Living. Docelowo 8-piętrowy obiekt na planie litery U pomieści 292 mieszkania i apartamenty o metrażach od 25 do 136 m². Jak informuje Euro Styl, ich ceny zaczynają się od 460 tys. zł.

DOKI Living: postoczniowe dziedzictwo i ogrody deszczowe

Nowy budynek inwestycji DOKI Living składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych wysokim parterem z funkcjami usługowymi. Lekkości nada mu regularny układ loggii i balkonów oraz duże przeszklenia. Wykończona czerwoną płytką klinkierową i stalowymi elementami bryła nawiązywać ma do ponad stuletniej zabudowy Stoczni Cesarskiej znajdującej się w sąsiedztwie. Na wysokości pierwszego piętra architekci zaprojektowali przydomowe ogródki oraz trzy kameralne, zielone patia połączone alejkami. Zielone będą również dachy budynku, obsadzone odpornym na słońce i wiatr rozchodnikiem. W ten sposób powstanie bezobsługowa zieleń, która będzie wspierać prawidłową retencję wód opadowych i ułatwi utrzymanie dogodnej temperatury w apartamentach na ostatniej kondygnacji. Na terenie inwestycji zaplanowano także ogrody deszczowe. Przekazanie lokali do użytkowania przewidziano na koniec 2023 roku.

ZAPISZ SIĘ