Nazwa obiektu | NINE's. Restaurant & Sports Bar |
Adres obiektu | Warszawa, ul. Haberbuscha i Schielego 6 |
Autorzy | Studio 370, architekci Anna Śliwka, Katarzyna Westrych-Pavy, Michał Miszkurka |
Inwestor | Robert Lewandowski, Jerzy Krzanowski, Jacek Trybuchowski |
Powierzchnia użytkowa | 1400.0 m² |
Data realizacji (koniec) | 2021 |
W zabytkowych wnętrzach budynku Warzelni na terenie Browarów Warszawskich działa już NINE's. Restaurant & Sports Bar. Aranżację tego miejsca, którego właścicielami są Robert Lewandowski, Jerzy Krzanowski oraz Jacek Trybuchowski, zaprojektowało Studio 370. Lokal zajmuje aż cztery kondygnacje.Czytaj też: Spójna różnorodność: o Browarach Warszawskich Piotr Lewicki Kazimierz Łatak |Na poziomie -1 znalazł się Sports Bar z ponad 20 ekranami telewizyjnymi, na parterze oraz na pierwszym piętrze urządzono restaurację, a na piętrze drugim przestrzeń eventową z prawdziwymi trybunami piłkarskimi i kilkudziesięciocalowym ekranem.
Wyzwaniem od strony technicznej było pogodzenie ograniczeń zabytkowego budynku z potrzebami operacyjnymi sprawnej gastronomii. Komunikacja pionowa nie sprzyja serwowaniu dań, więc pięciokondygnacyjny budynek trzeba było umiejętnie podzielić na odpowiednie części przygotowawcze, kuchnie, wydawki, zmywalnie itp, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności przestrzeni – mówi „A-m” architektka Anna Śliwka, współwłaścicielka 370 Studio.Dodaje, że w odniesieniu do samej aranżacji wyzwaniem było stworzenie wnętrza, które odpowiadałoby wielu potrzebom użytkowników, a zarazem łączyło historię sportu z nowoczesną technologią, a przede wszystkim umiejętnie radziło sobie z potęgą popularności Roberta Lewandowskiego.
W NINE’s jak na stadionie: bar Roberta Lewandowskiego w Warszawie
Anna Śliwka tłumaczy, że głównym założeniem od początku było silne nawiązanie do sportu: jego dynamiki i emocji, jakie wyzwala. W projekcie zastosowaliśmy wiele detali nawiązujących do kultury sportowej, by wymienić tylko motywy graficzne z koszulek sędziowskich, oznaczenia startu/mety, linii lekkoatletycznych czy boisk piłkarskich, które jednocześnie dzielą przestrzeń na strefy. W lokalu można też spotkać stare metalowe szafki z szatni jako pomocniki kelnerskie, siatki piłkarskie jako przepierzenia i autorskie detale, takie jak gwizdki sędziowskie na żyrandolach, instalacja z lotek badmintona czy kajak wiszący pod sufitem – wymienia.
Ponieważ jeden ze wspólników Roberta Lewandowskiego, Jerzy Krzanowski, jest też współwłaścicielem firmy Nowy Styl, we wnętrzach wykorzystano również wiele produktów tej marki. W NINE's. Restaurant & Sports Bar znajdziemy m.in. oryginalne krzesła stadionowe Omega, które zastosowano w takich obiektach jak Stadion Narodowy w Rumunii, tor wyścigowy F1 Hungaroring niedaleko Budapesztu czy Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Na potrzeby projektu, siedzisko Omega zostało połączone z ramą hockera Fondo oraz krzesła Beta. To rozwiązanie było efektem wielu konsultacji specjalistów Nowego Stylu z architektką Anną Śliwką.
W NINE's. Restaurant & Sports Bar znajdują się również krzesełka Abacus, które wypełniają trybuny takich stadionów jak Puskas Arena w Budapeszcie czy Allianz Riviera i Stadion Parc Olympique Lyonnais we Francji, a także fotele Omicron, stosowane na co dzień w ławkach rezerwowych. Te ostatnie tym razem grają w pierwszym składzie – jako siedzisko trzyosobowej ławki oraz pojedynczy fotel ze specjalnym logo lokalu „NINE’s” na zagłówku.
Restauracja Lewandowskiego: skomplikowana układanka dla różnych odbiorców
Inwestorzy byli bardzo otwarci na nasze pomysły, a jednocześnie aktywnie brali udział w tworzeniu aranżacji. Cały proces trwał ponad trzy lata i było w niego zaangażowanych wiele podmiotów o specjalistycznej wiedzy. Zadanie naszego studia polegało nie tylko na zaprojektowaniu wystroju, ale stworzenie całego konceptu, który pogodziłby wymogi każdej specjalistycznej branży w jedną spójną i atrakcyjną całość. Zabytkowy lokal, kuchnia na najwyższym poziomie, nowoczesny sprzęt audio-video, oczekiwania kibiców, pamiątki sportowe to tylko niektóre elementy układanki, którą składaliśmy – wspomina Śliwka.Jednym z ciekawszych miejsce w NINE’s jest Fan Zone – specjalna strefa z tzw. trybuną teleskopową, która umożliwia swobodną aranżację przestrzeni i dostosowanie jej do różnych potrzeb. Trybunę można łatwo złożyć i rozłożyć, jest beznapędowa oraz w pełni mobilna. Stadionową atmosferę dopełniają tu stalowe barierki, malowane na jasnozielono.
Jesteśmy dumni ze stworzenia wnętrza, które odpowiada zarówno fanom sportu, jak i tym, którzy nie uważają się za kibiców. Lokal sprawdza się wśród różnych odbiorców gastronomii: kumple przychodzący na mecz, rodziny z dziećmi na niedzielny obiad, turyści, fani sportu, przypadkowi przechodnie itd. Niezmiernie cieszy nas, że projekt wnętrza wzbudza emocje – na żywo i w internecie. Każdy zauważa w nim inne detale, klienci przychodzą o rożnych porach i znajdują przestrzeń dla siebie – podsumowuje architektka.
Newsletter „Architektury-murator”co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!