SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie

i

Autor: Archiwum Architektury Uczestnicy jednej z poprzednich edycji Survivalu Budowlanego SPOT

SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie

2020-05-05 13:36

Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.

Survival na rzecz hipoterapii

SPOT 2020 Survival Budowlany – SPOTkajmy się w Rzuskim Lesie to czwarta edycja kilkudniowego wyjazdu dla studentów i absolwentów kierunków technicznych organizowanego przez Kolektyw Projektowo-Budowlany SPOT. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-19 lipca w Rzuskim Lesie (woj. pomorskie). W tym roku uczestnicy wezmą na warsztat budynek przeznaczony na siedzibę Fundacji Końkretnie Pomagamy, która zajmuje się hipoterapią dzieci niepełnosprawnych.

SPOTkajmy się w Rzuskim Lesie

Survival Budowlany SPOT 2020 to nie tylko wsparcie fundacji, ale również spotkanie przyszłych specjalistów z dziedziny budownictwa. Prace budowlane zwieńczą warsztaty kreatywne i dyskusje poruszające zagadnienia, z którymi uczestnicy będą się mierzyć w przyszłości – tłumaczą organizatorzy. W ramach wspólnych działań uczestnicy przeprowadzą remont domu przeznaczonego na siedzibę fundacji, w którym przewidziano miejsce zamieszkania dla założycieli oraz pokoje dla wolontariuszek.

Kim są członkowie Kolektywu SPOT

Kolektyw Projektowo-Budowlany SPOT to grupa architektów i branżystów, których łączy pasja do działań społecznych w dziedzinie budownictwa i mieszkalnictwa. Ich głównym celem jest  edukacja poprzez praktykę i integracja środowiska. Członkowie kolektywu mieszkają przede wszystkim w Warszawie, ale działają w całej Polsce. Fundacja Końkretnie Pomagamy zajmuje się hipoterapią dzieci niepełnosprawnych i prowadzeniem zajęć jazdy konnej dla dzieci i młodzieży. Jej założyciele przez 15 lat dzierżawili stajnie, przyczepy i domek holenderski, aż w październiku 2019 roku udało im się kupić teren w Rzuskim Lesie, które idealnie nadaje się na nową siedzibę.Więcej informacji na stronie www.inicjatywaspot.pl. Zobacz też relację z warsztatów SPOT 2017, podczas których 23 młodych ludzi związanych z branżą architektoniczną i budowlaną pomagało w rozbudowie domu pani Agaty i pana Mirosława we wsi Redzyńskie na Mazowszu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez członków inicjatywy SPOT we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity Poland.