Jedna z akcji organizowanych przez Studio Zoochitecture

i

Autor: Norbert Gwiździński / NRBStudio Jedna z akcji organizowanych przez Studio Zoochitecture

Praktyki studenckie

Studio Zoochitecture zaprasza studentów na praktyki

2023-08-04 14:52

Studio Zoochitecture Izy Rutkowskiej ogłosiło nabór na dwutygodniowe praktyki studenckie, w ramach których we wsi Ostrybór pod Warszawą prowadzone będą badania performatywne. Zgłoszenia do 7 sierpnia!

Studio Zoochitecture, prowadzone od 2016 roku przez artystkę Izę Rutkowską, to pierwsze na świecie studio projektowe, w którym współtwórcami są dzieci. Na koncie ma m.in. czasową metamorfozę Centrum Sztuki Partycypacyjnej Matadero w Madrycie czy Domu Sztuki GAK w Gdańsku.

Studio wkrótce doczeka się swojej siedziby. Iza Rutkowska zaczęła już proces współprojektowania tego miejsca razem z dziećmi. W sierpniu poszerzy grono autorów o studentów kierunków projektowych i humanistycznych. Pod jej okiem uczestnicy przez dwa tygodnie będą mieszkać i pracować w jednym z gospodarstw agroturystycznych we wsi Ostrybór pod Warszawą. Poznają historie miejsca, mieszkańców i wezmą udział w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań, które w późniejszym czasie zostaną wdrożone. Warsztaty są okazją do zaliczenia obowiązkowych praktyk studenckich. Odbędą się w dniach 17-30 sierpnia. Zgłoszenia można przesyłać do 7 sierpnia do godz. 16.00 na adres: [email protected].

Jedna z akcji organizowanych przez Studio Zoochitecture

i

Autor: Norbert Gwiździński / NRBStudio Jedna z akcji organizowanych przez Studio Zoochitecture