Architektura MuratorSzkoła ArchitekturySpotkajmy się w mieście – nowa edycja konkursu IARP dla młodzieży

Spotkajmy się w mieście – nowa edycja konkursu IARP dla młodzieży

Na początku lutego ogłoszona została 8. edycja konkursu dla młodzieży szkolnej, który towarzyszy programowi edukacyjnemu Kształtowanie Przestrzeni. W roku 2021 hasło przewodnie brzmi: Spotkajmy się w mieście!

Spotkajmy się w mieście – nowa edycja konkursu IARP dla młodzieży
il. Yevhenii Dorofieiev/GettyImages

Miejscem spotkań zajmowaliśmy się już w II edycji konkursu, ale zdecydowaliśmy się wrócić do tematu, bo czując przesyt zdalną szkołą i pracą, jaką wymusił koronawirus, stęskniliśmy się za swobodnymi spotkaniami „w realu”. Ciekawi jesteśmy, w jakich miejscach młodzi ludzie mają ochotę zobaczyć się z rówieśnikami po kilkunastu miesiącach przymusowego siedzenia w domach – tłumaczą organizatorzy. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie pomysłu na idealne miejsce spotkań. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych w wieku od 12 do 15 lat oraz ponadpodstawowych w wieku 15-19 lat. Pula nagród wynosi 20 tys. zł. Termin nadsyłania prac wyłącznie w wersji elektronicznej mija 16 maja 2021 roku o godz. 16.00. Regulamin dostępny jest na stronie www.ksztaltowanieprzestrzeni.pl.

Program Kształtowanie Przestrzeni realizowany jest przez IARP oraz Fundację Promocji Architektury SARP. Celem, jaki przyświeca tworzącym go architektom jest uświadomienie młodym ludziom, że bez względu na role, jakie grają i będą grać w społeczeństwie mają wpływ na jakość otaczającej nas przestrzeni. Do programu przez cały czas mogą zgłaszać się architekci, którzą chcą zostać edukatorami, a także placówki oświatowe – szkoły, domy kultury, świetlice, pragnące poszerzyć swoją ofertę edukacyjną. Wszystkie informacje o programie oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.ksztaltowanieprzestrzeni.pl.

Mac Maxi: nowy apartamentowiec od KWK Promes Robert Konieczny
Mac Maxi: nowy apartamentowiec od KWK Promes Robert Konieczny Kameralny apartamentowiec o formie przywodzącej na myśl kultowy model Mac mini Apple’a stanąć ma na niewielkiej działce w sąsiedztwie warszawskich Łazienek. Za projekt obiektu odpowiada pracownia KWK Promes Roberta Koniecznego.
Eko Przestrzeń, Eko Pomysł, Eko Ja – konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich: wyniki Poznaliśmy wyniki VII edycji konkursu Eko Przestrzeń, Eko Pomysł, Eko Ja organizowanego wspólnie przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundację Promocji Architektury SARP. W tym roku, mimo pandemii i nowych wyzwań związanych z funkcjonowaniem szkół w trybie zdalnym, nadesłano aż 48 prac.
Kolejna edycja programu Kształtowanie przestrzeni w Szczecinie Osiem szkół ponadpodstawowych zgłosiło się w Szczecinie do tegorocznej edycji programu Kształtowanie przestrzeni. W prowadzeniu zajęć nauczycielom pomagać będą doktoranci z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Kształtowanie przestrzeni: program edukacyjny dla szkół [WIDEO] Celem programu Kształtowanie przestrzeni jest nie tylko rozbudzenie świadomości architektonicznej, ale też identyfikacji z miejscem zamieszkania. O jego założeniach opowiadają Małgorzata Gruszka i Dariusz Śmiechowski, koordynatorzy przedsięwzięcia z Izby Architektów RP.