Biurowiec .KTW II w Katowicach

i

Autor: Archiwum Architektury Biurowiec .KTW II w Katowicach wykonany został z zastosowaniem rozwiązań firmy Aluprof; fot. Tomasz Kawka/East News Katowice

Biurowiec .KTW II w Katowicach

2022-03-15 14:59 Materiał sponsorowany

Wykorzystanie wielu nowoczesnych rozwiązań, a także wysoce szczelnych systemów fasadowych i okiennych firmy Aluprof pozwoliło uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Nazwa obiektuBiurowiec .KTW II
Adres obiektuKatowice, al. Roździeńskiego 1B
AutorzyMedusa Group, architekci Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
KonstrukcjaFirma Inżynierska STATYK
InstalacjeCE Group
InwestorTDJ Estate
Powierzchnia całkowita42000.0 m²
Data realizacji (koniec)2021

Na 31 kondygnacjach nadziemnych znajduje się łącznie niemal 40 tys. m² powierzchni. Trzy poziomy podziemne mieszczą 219 miejsc parkingowych oraz zaplecze magazynowe. W budynku znajduje się też szatnia z prysznicem dla rowerzystów. Z myślą o ekologii i idei zrównoważonego rozwoju w częściach wspólnych obiektu projektanci zastosowali oświetlenie w postaci paneli LED zintegrowanych z czujnikami ruchu, wysokosprawne baterie łazienkowe obniżające zużycie wody, a cały budynek wyposażyli w system opomiarowania energii. Rozwiązania te, a także wykorzystanie wysoce szczelnych systemów fasadowych i okiennych firmy Aluprof pozwoliło uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.Oprócz dynamicznej bryły, a właściwie kompozycji dwóch dynamicznie korespondujących ze sobą wież, uwagę przykuwa wyjątkowa fasada szklana zaprojektowana z wykorzystaniem zaawansowanych systemów aluminiowych marki Aluprof. To efekt współpracy projektantów z Medusa Group oraz inżynierów Aluprof: fasada segmentowa, która pozwala na budowę imponujących przeszkleń, a także przenoszenie ponadnormatywnych obciążeń. Na potrzeby tej inwestycji zaprojektowano specjalny system aluminiowy – fasadę elementową MB-SE85.KTW. W obiekcie wykorzystano także fasadę słupowo-ryglową MB-SR60N EFEKT oraz drzwi MB-86 SI wpinane w fasadę elementową i fasadę słupowo-ryglową.

Biurowiec .KTW II w Katowicach

i

Autor: Archiwum Architektury Wizualizacja fasady elementowej MB-SE85.KTW

Wizją Aluprof jest tworzenie lepszych miejsc, a przez to lepszej przyszłości oraz zmienianie architektury miast. Śląsk jest nam szczególnie bliski. Ze związanych z rozwojem firmy Bielska-Białej i Kęt do Katowic jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Jak i do Bytomia, skąd operuje Medusa Group. Owocem współpracy jest piękny i ultranowoczesny budynek ozdabiający stolicę regionu. Nie sposób nie zauważyć obu wież kompleksu .KTW, wjeżdżając do Katowic. To samo można opowiedzieć o systemach Aluprof, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie buduje się odważnie, pięknie i ekologicznie – mówi o inwestycji nagradzanej w wielu branżowych konkursach Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR Aluprof SA.

Biurowiec .KTW II w Katowicach

i

Autor: Archiwum Architektury Biurowiec .KTW II w Katowicach wykonany został z zastosowaniem rozwiązań firmy Aluprof; fot. Tomasz Kawka/East News Katowice