Charleston electric

i

Autor: serwis prasowy

Ogrzewanie

Klasyczny grzejnik w nowych wymiarach dla wersji w 100% elektrycznej – energooszczędność i ekologia

2023-11-30 12:13 Tekst sponsorowany

Zehnder Charleston to grzejnik żeberkowy o niemal 100-letniej tradycji i wielu odmianach. Najnowszy rozmiar wersji w 100% elektrycznej znakomicie wpisuje się w wymagania Ecodesignu, dotyczących efektywności energetycznej oraz minimalizacji wpływu na środowisko.

Dyrektywa unijna w sprawie ekoprojektu (Ecodesign) stanowi europejską ramę prawną dla ustalenia wymagań dotyczących ekologicznego projektowania wyrobów - dotyczy zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego. Wpisuje się w nie najnowsza odmiana klasyka Zehndera w wersji 100% elektrycznej.

Design i ecodesign

Zehnder Charleston to klasyk swego gatunku, dostępny w szerokiej palecie rozmiarów i kształtach specjalnych, m.in. wykonanie łukowe, kątowe, na efektownych nóżkach, czy smukła sylwetka w wersji Turned z obrotem o 90°, ale także opcja w 100% elektryczna. Niezależnie od wybranego modelu rurki grzejnika tworzą klasycznie piękny kształt - ponadczasowy design, który będzie obowiązywał także w przyszłości.

Zgodnie z dyrektywą unijną w sprawie ekoprojektu (Ecodesign) elektryczne urządzenia do ogrzewania pomieszczeń, a więc również Zehnder Charleston electric, uznawane są za wyroby istotne z punktu widzenia zużycia energii, gdyż wykazują znaczny potencjał energooszczędności oraz zmniejszenie  emisji gazów cieplarnianych związanych z ich eksploatacją.

Grzejniki Zehnder

i

Autor: serwis prasowy Zehnder

Innowacyjna wersja elektryczna

Dotąd standardową ofertą w 100% elektryczną był Zehnder Charleston o wysokości 60 cm dedykowany do salonu czy sypialni, zwykle w typowym zastosowaniu „pod parapet”. Nowością jest Zehnder Charleston o wysokości 180 cm, który przeznaczenie rozszerza do łazienek z możliwością montażu uchwytów/relingów na powieszenie ręczników.

Elektryczny model Charlestona to nie tylko nowy design o wysokości 180 cm. Zapewnia również niskie zużycie energii ≤ 0,5 W w trybie czuwania (stand-by) dla zwiększonej efektywności energetycznej oraz indywidualne programy dzienne i tygodniowe dla komfortowej eksploatacji. Poprzez inteligentny system dopasowuje ustawienia do przyzwyczajeń użytkownika, ale daje mu też elastyczne opcje sterowania zdalnego ze sterownikiem radiowym oraz aplikacją na smartfon, jak również funkcję timera, która umożliwia eksploatację z wykorzystaniem programów czasowych. Wykrywanie obecności pozwala obniżyć temperaturę, gdy nikogo nie ma w pomieszczeniu, a do tego zapewnia „system rozpoznawania otwartego okna”.

W zakresie bezpieczeństwa Zehnder Charleston posiada klasę elektryczną II oraz IP44 CE, a więc zabezpieczenie przeciwko bryzgom wody, a dodatkowo również chroniące dzieci. Nie ma potrzeby prowadzenia instalacji centralnego ogrzewania, brak możliwości zamarznięcia grzejnika.

Grzejniki Zehnder

i

Autor: serwis prasowy Zehnder

Nowoczesny klasyk o pełnej swobodzie aranżacyjnej

Zehnder Charleston łączy w sobie najnowszą technologię i wieloletnie doświadczenie dla najlepszego komfortu i klimatu. Grzejnik ten jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe, teraz jeszcze bardziej perfekcyjny dzięki produkcji opartej na technologii laserowej LaZer made, charakteryzującej się wysoką czystością spawu, zapewniającej najwyższą jakość i niezawodność pracy instalacji grzewczej. Dzięki możliwości wykonań specjalnych dla wymagających konfiguracji architektonicznych (układ kątowy, łukowy itd.) grzejnik można w elegancki sposób wkomponować w każde pomieszczenie. Znajduje zastosowanie zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i ultranowoczesnych. Można dobrać nowoczesne kolory w pełnej palecie barw, jak również prawdziwy unikat – technoline, a więc wygląd surowej stali pokrytej lakierem bezbarwnym.Wysoki współczynnik promieniowania w procesie oddawania ciepła zapewnia błyskawiczne poczucie przyjemnego ciepła.

Niemniej istotną cechą jest wręcz higieniczna czystość Charlestona. Dzięki gładkiej powierzchni i odstępom między rurkami grzejnik jest wygodny do czyszczenia. Kurz nie gromadzi się na nim, a więc nie ma go także w powietrzu – idealne rozwiązanie dla alergików.

Grzejniki Zehnder

i

Autor: serwis prasowy Zehnder
Partnerzy