Porsche stawia na Qbiss by trimo

i

Autor: Archiwum Architektury

Porsche stawia na Qbiss by trimo

2010-06-17 2:00

Projekt elewacji Centrum Samochodów Porsche w Amsterdamie w Holandii wykonany został przez holenderskie biuro architektoniczne VBJ architectuur & bouwmanagement przy zastosowaniu Qbiss by trimo. ZOBACZ WIDEO!!

Rozwiązania dla architektury Qbiss by trimo - na rynku budowlanym od niedawna - cieszą się niepodważalnie wysoką jakością i innowacyjnością. Jednym z obiektów, w których główna elewacja została wykonana przy zastosowaniu systemów modularnych Qbiss by trimo jest Centrum Samochodów Porsche w Amsterdamie w Holandii.

Projekt elewacji Centrum wykonany został przez holenderskie biuro architektoniczne VBJ architectuur & bouwmanagement. Jak powiedział Asta Kristinsson, architekt z VBJ "Obudowa salonu powoduje, że różne części centrum łączą się w jedną, zamkniętą bryłę. Tym razem nie musieliśmy utrzymać typowego dla marki Porsche stylu budynku. Spowodowane jest to wyjątkowym kształtem budynku, oraz głównym zamiarem klienta, jakim było utworzenie przestrzeni biurowej, która może jednocześnie być oddana na użytek osobom trzecim. Oznacza to również, że tym razem mieliśmy możliwość postawić wyższy budynek".

Zaokrąglone moduły systemu Qbiss by trimo

Nowe Centrum Porsche na pierwszy rzut oka wygląda jak markizowa fasada. Firm VBJ poszukiwała do obudowy materiałów nie tylko wysokiej jakości, ale również ognio- i wodoodpornych. Asta Kristinsson: "Nigdy dotąd nie spotkałem się z marką Qbiss by trimo, ale produkt ten w stu procentach spełnił nasze wysokie oczekiwania. Istotny jest dla nas fakt, iż elementy Qbiss by trimo posiadają izolację wykonaną z wełny mineralnej oraz są wodoodporne. Cenimy sobie również wysoki poziom wykonania systemu."

Firma Trimo opracowała technologię produkcji zaokrąglonych modułów Qbiss by trimo posiadających takie same właściwości jak jego standardowe elementy.  Rozwiązanie spełniające wszystkie techniczne wymagania (izolacja termiczna, ognioodporność, wytrzymałość, wodo- i wiatroszczelność) jest rezultatem zaawansowanych procesów projektowania, modyfikowania i tworzenia indywidualnej formy modułów. Zaokrąglone elementy systemu  gwarantują jednocześnie walory estetyczne i funkcjonalne na najwyższym poziomie.


Więcej informacji na temat systemu modularnych elewacji Qbiss by trimo na stronie internetowej www.qbiss.eu. lub www.trimo.pl