Akademia Miasta: trwa nabór do 7. edycji bezpłatnego kursu miejskiego

i

Autor: Archiwum Architektury Kurs Miejskiego Relaksu w ramach jednej z poprzednich edycji Akademii Miasta; fot. Rafał Piątek Kurs Miejskiego Relaksu w ramach jednej z poprzednich edycji Akademii Miasta; fot. Rafał Piątek

Akademia Miasta: trwa nabór do 7. edycji bezpłatnego kursu miejskiego

2022-09-15 17:40

Do 21 września można nadsyłać zgłoszenia do 7. edycji Akademii Miasta – interdyscyplinarnego kursu dla wszystkich zainteresowanych teorią i praktyką tworzenia miast wrażliwych. W tym roku warsztaty poprowadzą m.in. przedstawiciele Fundacji Agro-Perma-Lab, Centrala, Wojciech Kłosowski, Joanna Krukowska i Karolina Thakker.

Akademia Miasta to organizowany przez Fundację Malta bezpłatny kurs dla miejskich aktywistów i urzędników, ale też studentów czy absolwentów kierunków humanistycznych i artystycznych. Tegoroczna odsłona Akademii Miasta to próba zastanowienia się nad przyszłością polskich miast w czasach zagrożenia klimatycznego. Podczas kilkunastu spotkań wspólnie z zaproszonymi ekspertkami i ekspertami będziemy poszukiwać rozwiązań, które umożliwią nam zmianę paradygmatu miejskiej polityki. Dlaczego? Bo widzimy, że mimo politycznych deklaracji bezpieczeństwo ekologiczne i społeczne w miastach wciąż nie jest priorytetem, a kwestia adaptacji została zinstrumentalizowana do doraźnych, krótkofalowych celów. Bo to czas, by rozmontować perspektywę opartą na pogoni za ekonomicznym wzrostem i zacząć wymyślać przyszłość, w której wartością stanie się wrażliwość na społeczności – ludzkie i pozaludzkie – czytamy w informacji prasowej.

Uczestnicy tegorocznej edycji Akademii Miasta wezmą udział w siedmiu weekendowych zjazdach, w ramach których odbędą się warsztaty, spotkania z ekspertami, prototypowanie czy spacery eksploracyjne. Kurs odbywać będzie się od października do grudnia w wybrane soboty i niedziele. Wśród prowadzących m.in. przedstawiciele Fundacji Agro-Perma-Lab, Centrala, Wojciech Kłosowski, Joanna Krukowska i Karolina Thakker. Rekrutacja trwa do 21 września! Więcej informacji na stronie: malta-festival.pl.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ