Architektura MuratorWydarzeniaArchitekci Oddziału Warszawskiego SARP – cykl spotkań

Architekci Oddziału Warszawskiego SARP – cykl spotkań

Warszawski oddział SARP zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu prezentującego stołeczne biura projektowe. Gośćmi wieczoru będą Błażej Hermanowicz i Stanisław Rewski z pracowni HRA Architekci.

Sąd Rejonowy w Siedlcach
Trzykondygnacyjną bryłę zaprojektowano w formie prostopadłościanu. Rytm elewacji wyznacza układ powtarzających się słupów przechodzących płynnie w podziały posadzki placu, stanowiącego parking dla interesantów; Fot. Bartłomiej Witczak

Architekci Oddziału Warszawskiego SARP to nowy cykl spotkań, który zainauguruje prezentacja jednego z większych stołecznych biur projektowych. Już 27 maja Błażej Hermanowicz i Stanisław Rewski, współzałożyciele pracowni HRA Architekci, opowiedzą o swoich doświadczeniach i planach na przyszłość. Naszym zamierzeniem jest przybliżenie możliwie szerokiemu gronu odbiorców sylwetek architektów i biur projektowych działających w Warszawie, a jednocześnie stworzenia platformy, która stymulowałaby dyskusje o architekturze i wykonywaniu zawodu – tłumaczą ideę organizatorzy.

Pracownia HRA Architekci powstała w 2004 roku, kiedy do biura Błażeja Hermanowicza i Stanisława Rewskiego dołączył Wojciech Hermanowicz, były wspólnik MWH – Architekci. Dziś firma współpracuje z ponad 100-osobowym zespołem projektantów. Do ich najbardziej znanych realizacji pracowni należą: warszawskie osiedla: Royal Park Wilanów (2016), Pod Kasztanami (2016), Wilno (2013), Saska (2016), biurowce: Postępu 14 (2015), Adgar Park West (2015), siedziba Pol-Aqua (2012), siedziba Asseco Poland (2012) oraz Sąd Rejonowy w Siedlcach (2016). W budowie jest ponadto zespół biurowo-usługowy Varso, realizowany we współpracy z Foster + Partners, a w planach także m.in. kompleks Forest, Lixa, Rezydencja Łazienki Park czy budynek mieszkalny SOHO 18.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

Architekci Oddziału Warszawskiego SARP
Spotkanie z pracownią HRA Architekci
Kiedy:
27 maja, godz. 18.00
Gdzie: Pawilon Architektury Zodiak

Architekci Oddziału Warszawskiego SARP – cykl spotkań
Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie W jaki sposób kreuje się przyjazną przestrzeń? Z pewnością jest to wypadkowa wielu czynników, a Nowogrodzka Square szczęśliwie znalazła wśród nich punkt równowagi. O realizacji pracowni HRA Architekci pisze Robert Szumielewicz.
Budynek mieszkalny SOHO 18 w Warszawie Rozpoczyna się kolejny etap realizacji wielofunkcyjnej dzielnicy na warszawskim Kamionku. W ramach założenia SOHO Factory już wkrótce powstanie nowy budynek mieszkalny projektu biura HRA Architekci.
Rezydencja Łazienki Park w Warszawie Rozpoczęła się realizacja kolejnego apartamentowca w pobliżu Łazienek Królewskich. Budynek zwieńczony efektowną, zieloną pergolą zaprojektowała pracownia HRA Architekci.
Holm House – pierwszy polski obiekt bez barier, za to z detalami projektu Oskara Zięty Na warszawskim Mokotowie powstał budynek mieszkalny, który dostosowuje się do potrzeb różnych użytkowników. Oprócz funkcjonalnych rozwiązań znalazły się w nim dzieła polskiego projektanta Oskara Zięty. Za projekt odpowiada biuro HRA Architekci.
Zespół biurowy Forest w Warszawie Na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza powstanie nowy kompleks biurowy projektu pracowni HRA Architekci. Zespół wyróżniać będzie 120-metrowa dominanta oraz zielona przestrzeń publiczna wielkości dwóch boisk piłkarskich.
Sąd Rejonowy w Siedlcach Założeniem architektów było stworzenie obiektu monumentalnego, który jednoznacznie kojarzyłby się z władzą sądowniczą, a jednocześnie był przyjazny użytkownikom. Postawili na uwspółcześniony klasycyzm, odkryty żelbet i betonowe prefabrykaty. O nowym budynku projektu HRA Architekci – pisze Grzegorz Stiasny.