Architektura MuratorWydarzeniaWydarzenia dla architektów w ramach Arena Design 6

Wydarzenia dla architektów w ramach Arena Design 6

8 marca w Poznaniu rusza kolejna edycja targów Arena Design. Wykłady wygłoszą Yan Roche z francuskiej pracowni LAN Architecture, Lukas Kos z FOUR O NINE oraz Robert Konieczny, założyciel pracowni KWK Promes. W ramach cyklu "Otwarte pracownie" do swoich biur zaproszą NMS architekci oraz Mili Młodzi Ludzie.

LAN architecture
LAN Architecture, EDF Archives Centre

Wtorek – 8 marca 2016, godz. 14.00 - wykład LAN Architecture „Traces”

Benoît Jallon i Umberto Napolitano założyli pracownię LAN Architecture w 2002 roku by realizować interdyscyplinarne projekty. Na tej podstawie wypracowali metodologię pracy, która umożliwia architektom odkrywanie nowych terytoriów i tworzenie projektów poruszających kwestie społeczne, urbanistyczne, funkcjonalne i formalne. Pracownia poprzez swoje projekty stara się znaleźć eleganckie i nowoczesne odpowiedzi na pragmatyczne problemy. Jej osiągnięcia uhonorowano nagrodami: NAJA; The International Architecture Award; Archi-Bau Award; AR MIPIM Future Projects Award oraz Europe 40 Under 40 Award.

Środa – 9 marca 2016, Cykl Otwarte Pracownie

Mili Młodzi Ludzie – ul. Sikorskiego 36, Poznań oraz MNS architekci – ul. 3 maja 49, Poznań (godziny zostaną podane w późniejszym terminie na stronie internetowej SARP Poznań oraz na profilu na Facebooku).

LAN architecture
Budynki mieszkalne w Bègles, Francja

Czwartek – 10 marca 2016, godz. 12.30 - wykład FOUR O NINE „A Fish Out of Water”

Pracownia FOUR O NINE została założona w 2011 roku przez Andreia Zerebecky’ego i Lukasa Kosa w Szanghaju. Architekci są absolwentami Wydziału Architektury, Krajobrazu i Designu na Uniwersytecie w Toronto. Przed założeniem biura zdobywali doświadczenie zawodowe w pracowniach renomowanych architektów m.in. Franka Gehry’ego czy Bruce’a Mau. Pracownia realizuje projekty głównie w Azji i Kanadzie. Są to nie tylko duże obiekty użyteczności publicznej – na przykład Centrum Sportowe w Edmonton czy CJ Research Center w Seulu, ale także wnętrza restauracji, barów czy butików. Ważnym elementem działalności biura jest także projektowanie mebli oraz innych elementów wnętrz (luster, dywanów). Do ważniejszych osiągnięć pracowni należą nagrody: 40 under 40, Good Design Award, Gold medal for design innovation, Best restaurant in Asia – za wnętrza restauracji Florentina w Pekimie, Best Sustainable interior in Asia – za wnętrza Cafe 27 w Pekinie. Projekty pracowni pojawiły się w wielu publikacjach renomowanych domów wydawniczych.

Arena Design 6
KWK Promes, Arka, fot. Jakub Certowicz

Piątek – 11 marca 2016, godz. 12.00 - wykład Robert Konieczny "Innowacje w projektach i realizacjach biura KWK Promes"

Wszystkie wystąpienia odbędą się w Pawilonie 5 MTP na Scenie FORUM. Pełen Program dostępny na stronie internetowej targów Arena Design. Architekci i oraz projektanci uprawnieni są do otrzymania bezpłatnych biletów wstępu na wszystkie wydarzenia. Warunkiem jest dokonanie rejestracji na stronie www.mtp24.pl lub na miejscu w kasach targowych, bezpośrednio przed wejściem na targi (na podstawie wizytówki lub pieczątki firmowej). Studenci zainteresowani otrzymaniem voucherów, proszeni są o wysłanie wiadomości na adres: warsztatysarp@gmail.com

Tagi:
Warsaw Home 2019 – program Czwarta edycja targów wnętrz Warsaw Home stratuje 3 października. Publikujemy szczegółowy program tego czterodniowego święta designu. Co zobaczyć podczas Warsaw Home 2019?
Bazarch w Poznaniu Pierwsza poznańska edycja targów książki architektonicznej już 10 marca. Kiermaszowi będzie towarzyszyć szereg wydarzeń, w tym prezentacja projektu nowej kamienicy Rynek Wildecki 3.
Biuro XXI wieku - modułowość, akustyka i home office design Modułowość, produkty akustyczne i home office design to najważniejsze tendencje zaprezentowane w ramach ORGATEC 2016, największych targów poświęconych wyposażeniu przestrzeni biurowych. W ramach tegorocznej edycji nie zabrakło wystawców z Polski.
Targi Mondial du Bâtiment w Paryżu Od 2 do 6 listopada 2015 w Centrum Wystawowym Paris Nord Villepinte odbędą się międzynarodowe targi Mondial du Bâtiment 2015, skierowane do profesjonalistów z sektora budownictwa i architektury. Organizatorzy zapewniają wejściówki dla czytelników "Architektury-murator" (obowiązuje rejestracja).
Targi IFA 2015 w Berlinie W dniach 4-9 września w Berlinie odbędzie się 55 edycja największych na świecie targów elektroniki użytkowej i sprzętu AGD - IFA 2015
Forum wentylacja 2015 W dniach 3-5 marca w Warszawie odbędą się międzynarodowe targi techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. To specjalistyczna wystawa połączona z dwudniowym cyklem merytorycznych seminariów, przeznaczona m.in. dla producentów, projektantów, instalatorów i użytkowników instalacji.