Aukcja na rzecz Tomasza Głowackiego

i

Autor: Archiwum Architektury

Aukcja na rzecz Tomasza Głowackiego

2022-11-23 12:47

Wrocławski architekt Tomasz Głowacki zmaga się z chorobą nowotworową. Leczenie, któremu  się poddaje nie jest niestety w całości refundowane, dlatego środowisko organizuje dla niego aukcję  charytatywną.

Tomasz Głowacki prowadzi we Wrocławiu cenioną pracownię PAG, która znana jest przede wszystkim z realizacji nietypowych domów jednorodzinnych, jak Złamana Stodoła (2006), Dom+ (2005) czy Dom z Zacięciem (2018), ale na koncie ma także znaczące dla Wrocławia obiekty użyteczności publicznej, by wymienić tylko nowy budynek ASP (2007) i centrum handlowe Swoja Olimpia (2019). Tomasz Głowacki jest też nauczycielem akademickim i krytykiem architektury, stałym współpracownikiem miesięcznika „Architektura-murator”.

Od wiosny tego roku walczy z chorobą nowotworową. Dzięki dotychczasowym zbiórkom architektowi udało się sfinansować specjalistyczne leczenie, które pozwala mu z nadzieją patrzeć w przyszłość. Środki wciąż są jednak niewystarczające, wrocławskie środowisko organizuje więc aukcję charytatywną na ten cel. Leczenie, któremu Tomek się poddaje nie jest niestety w całości refundowane. Dlatego chcemy pomóc tak jak tylko możemy i potrafimy – włączając się całym sercem w charytatywną aukcję, na którą zapraszamy do Muzeum Architektury już 2 grudnia – piszą inicjatorzy, wśród których znaleźli się  koledzy i koleżanki z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, studentki i studenci oraz wrocławski oddział SARP i Muzeum Architektury.  Podczas aukcji można będzie wylicytować obiekty sztuki i dizajnu: obrazy i fotografie, unikatową ceramikę, książki z autografami i wiele innych. Nie przewidujemy obrotu gotówkowego w zamian za piękne przedmioty prosimy o elektroniczne wpłaty na konto podczas wydarzenia – informują organizatorzy. I zachęcają do przekazywania na aukcję własnych prac. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do organizatorów aukcji: Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.„Aukcja dla Tomka” odbędzie się w trybie stacjonarnym 2 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5. Ewentualne wsparcie można także przekazać bezpośrednio na konto Komisji Pomocy Koleżeńskiej SARP Wrocław: BNP PARIBAS 23 1750 0012 0000 0000 2673 8903 z dopiskiem „Dla Tomka".

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ