Biuro Projektów Lewicki Łatak we Wrocławiu

i

Autor: Archiwum Architektury

Biuro Projektów Lewicki Łatak we Wrocławiu

2019-07-03 13:02

Berlińską wystawę Biura Projektów Lewicki Łatak będzie można zobaczyć we Wrocławiu! Ekspozycja, na którą składa się kilka wybranych przez pracownię realizacji, do 25 sierpnia prezentowana będzie w Muzeum Architektury.

Wystawę Site specific do 22 czerwca mieli szansę obejrzeć berlińczycy. Prezentowała pięć projektów pracownicztery zrealizowane i jeden wciąż czekający na budowę. Teraz ekspozycja pokazywana będzie w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Składają się na nią zdjęcia i makiety takich inwestycji jak plac Bohaterów Getta w Krakowie, Aerotunel Flyspot pod Warszawą czy wielokrotnie nagradzana Hala 100-lecia KS Cracovia z Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Cechą wspólną wybranych obiektów jest zawarte w tytule odniesienie każdego z nich do precyzyjnie określonej lokalizacji. Już na samym początku pracy nad każdym projektem staramy się znaleźć coś charakterystycznego w danym miejscu, jakąś wyjątkową cechę, która odróżnia je od innych. Czasem znajdujemy ją w zastanym otoczeniu czy krajobrazie, czasem w szeroko pojętej kulturze czy przeszłości – mówią krakowscy architekci.

Biuro Projektów Lewicki Łatak powstało 23 lata temu, jednak w połowie ubiegłego roku Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak obchodzili już trzydziestą rocznicę współpracy, którą uczcili wystawą swoich prac. Rok 2018 okazał się dla nich zresztą wyjątkowy. Otrzymali Honorową Nagrodę SARP, Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza (w kategorii architektura użyteczności publicznej za Halę KS Cracovia z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych). W tym hala Cracovia zdobyła m.in. Grand Prix Nagrody Roku SARP oraz Nagrody Architektonicznej „Polityki”.

Wystawa Site specific Gdzie: Muzeum Architektury we Wrocławiu Kiedy: 6 lipca–25 sierpniaWernisaż: 5 lipca, godz. 19.00