Architektura MuratorWydarzeniaBiuro Projektów Lewicki Łatak we Wrocławiu

Biuro Projektów Lewicki Łatak we Wrocławiu

Berlińską wystawę Biura Projektów Lewicki Łatak będzie można zobaczyć we Wrocławiu! Ekspozycja, na którą składa się kilka wybranych przez pracownię realizacji, do 25 sierpnia prezentowana będzie w Muzeum Architektury.

Biuro Projektów Lewicki Łatak we Wrocławiu

Wystawę Site specific do 22 czerwca mieli szansę obejrzeć berlińczycy. Prezentowała pięć projektów pracownicztery zrealizowane i jeden wciąż czekający na budowę. Teraz ekspozycja pokazywana będzie w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Składają się na nią zdjęcia i makiety takich inwestycji jak plac Bohaterów Getta w Krakowie, Aerotunel Flyspot pod Warszawą czy wielokrotnie nagradzana Hala 100-lecia KS Cracovia z Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Cechą wspólną wybranych obiektów jest zawarte w tytule odniesienie każdego z nich do precyzyjnie określonej lokalizacji. Już na samym początku pracy nad każdym projektem staramy się znaleźć coś charakterystycznego w danym miejscu, jakąś wyjątkową cechę, która odróżnia je od innych. Czasem znajdujemy ją w zastanym otoczeniu czy krajobrazie, czasem w szeroko pojętej kulturze czy przeszłości – mówią krakowscy architekci.

Biuro Projektów Lewicki Łatak powstało 23 lata temu, jednak w połowie ubiegłego roku Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak obchodzili już trzydziestą rocznicę współpracy, którą uczcili wystawą swoich prac. Rok 2018 okazał się dla nich zresztą wyjątkowy. Otrzymali Honorową Nagrodę SARP, Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza (w kategorii architektura użyteczności publicznej za Halę KS Cracovia z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych). W tym hala Cracovia zdobyła m.in. Grand Prix Nagrody Roku SARP oraz Nagrody Architektonicznej „Polityki”.

Wystawa Site specific
Gdzie: Muzeum Architektury we Wrocławiu
Kiedy: 6 lipca–25 sierpnia
Wernisaż: 5 lipca, godz. 19.00

Projekt kładki pieszo-rowerowej w Busku Zdroju I nagrodę konkursie na projekt kładki pieszo-rowerowej w Busku Zdroju otrzymała koncepcja pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak. Kładka połączy obszar przy szpitalu dziecięcym "Górka" z terenami parkowymi w centralnej części uzdrowiska.
Biuro Projektów Lewicki Łatak w Memphis. Wykład Festiwal Memphis in May organizowany od 39 lat w Memphis, w stanie Tennessee, tym razem jako kraj partnerski gości Polskę.
Budynek mieszkalny Lwowska 1 w Krakowie Biuro Lewicki, Łatak zaprojektowało apartamentowiec po południowej stronie placu Bohaterów Getta, realizując tym samym założenia własnej koncepcji na jego przebudowę z 2003 roku, która zakładała m.in. Rekonstrukcję układu zabudowy kwartałowej wzdłuż ul. Lwowskiej i Józefińskiej.
Aerotunel Flyspot koło Warszawy Budynek, przeznaczony do treningów dla skoczków spadochronowych i amatorów ekstremalnych wrażeń, udowadnia, że współczesne centra rozrywki mogą mieć poważną architektoniczną formę.
Nowa kamienica na Kazimierzu. Biuro Projektów Lewicki Łatak Budynek usługowy zaprojektowany przez Piotra Lewickiego i Kazimierza Łataka powstał przy Placu Nowym w Krakowie, w miejscu o wyjątkowym klimacie i wyraźnej tożsamości. Tradycyjnie ukształtowane elewacje, niski gabaryt i kwartałowy typ zabudowy sprawiły, że budynek znakomicie wpisał się w historyczną tkankę Kazimierza
Spotkanie z Piotrem Lewickim w ramach cyklu "Kawa z architektem" Piotr Lewicki to pierwszy gość cyklu spotkań z architektami ruszającego 9 maja pod hasłem "Kawa z architektem". Organizatorem jest spotkań jest krakowski kwartalnik studencki Cone_text