Podcast 30/30

Equtione. Pracujemy z architektami i dla architektów. Podcast Architektury-murator

2025-01-24 11:15 Materiał sponsorowany

Equtione - znany na całym świecie producent unikalnych płyt elewacyjnych z włókno-cementu - w 2022 roku sformułowała dwie wyraźne ambicje na rok 2030: opracowanie materiałów o niskim wpływie na środowisko oraz całkowitej eliminacji wytwarzania odpadów. Razem z Małgorzatą Najmołą, marketing menadżer marki, rozmawiamy o sposobach realizacji tych celów, włączania architektów w procesy tworzenia produktów i wyzwaniach towarzyszących tworzeniu trwałych i ponadczasowych elewacji.

Architektura-murator. Podcast 30/30
Equtione. Pracujemy z architektami i dla architektów

Spis treści

  1. Na co warto zwracać uwagę myśląc o elewacji budynków?
  2. Architektura-murator. Podcast 30/30

Na co warto zwracać uwagę myśląc o elewacji budynków?

Co jest ważne w elewacji budynku? W jaki sposób dobierać tworzące je materiały? Jak dbać jednocześnie o efektowny wygląd obiektu, ponadczasową trwałość i troskę o środowisko? 

Osobiście zwracam uwagę na to, jak elewacja wygląda po kilku latach. Nie tuż zaraz, świeżo po instalacji, ale ważne jest to, jak zachowuje się materiał użyty na elewacji po pięciu, dziesięciu latach. Personalnie bardzo lubię  też elewacje i projekty, które wykorzystują różne materiały. Oczywiście nie będę wspominała w naszej rozmowie wyłącznie o naszych materiałach Equiton, ale też myślę tu o drewnie czy cegle. To są takie elewacje, które przyciągają wzrok. Trzeba bowiem pamiętać, że choć dobra elewacja powinna z jednej strony współgrać z otoczeniem, ale też spełniać takie funkcje trochę przyciągające wzrok i sprawiające, że użytkownicy tego budynku przez lata będą się dobrze czuli, przychodząc obok tego budynku, korzystając z niego - mówi Arturowi Celińskiemu Małgorzata Najmoła, marketing menadżer odpowiedzialna za markę Equtione w Polsce i Europie Wschodniej.

Zapraszamy do wysłuchania całej naszej rozmowy. Wykorzystując fakt, że marka Equitone jest partnerem 30-lecia "Architektury-murator" namówiliśmy jej przedstawicielkę do wprowadzeniu nas w szczegóły tego, w jaki sposób znany na całym świecie producent unikalnych płyt elewacyjnych z włókno-cementu współpracuje z architektami; opracowuje nowe produkty i realizuje swoje ambitne cele środowiskowe. 

Pracujemy z architektami i dla architeków

i

Autor: Artur Celiński Link: Posłuchaj całej rozmowy!

Architektura-murator. Podcast 30/30

Nasz redakcyjny podcast znajdziesz we wszystkich dobrych serwisach podcastowych. Wyszukaj “Architektura-murator. Podcast 30/30” i zobacz nasze inne rozmowy - z Ewą Kuryłowicz o teorii i praktyce architektury; z Anną Cymer o tym, że architektoniczne dyskusje oparte o samej estetyce nie są zbyt wiele warte; ze Zbigniewem Maćkowem o tym, jak idzie w deweloperkę, z Grzegorzem Piątkiem o słusznym pięknie architektury, z Robertem Konieczny - o warunkach pracy i międzynarodowym uznaniu; Moniką Arczyńską o architektonicznej odwadze i organizowaniu konkursów; z Sylwią Goryczką z Humanscale o tym, czy umiemy dobrze siedzieć; z Markiem Chrobakiem, nowym prezesem SARP, o wyzwaniach, przed którymi stoi architektura; z Aleksandrą Wasilkowską o projektowaniu tego, co unika powszechnemu zainteresowaniu; oraz z Ewą P. Porębską - o tym, jak przeszłość miesza się z przyszłością polskiej architektury.

Podcast 30/30 to nasz redakcyjny podcast jubileuszowy. To rozmowy o doświadczeniach z przeszłości i wyzwaniach z przyszłości. Komentujemy tu architektoniczne słowa i czyny, przyglądamy się zmianom technologicznym oraz szukamy definicji piękna w niezwykle niespokojnych czasach. Architektura-murator od 30 lat towarzyszy polskiej architekturze. Prezentujemy najlepsze obiekty, inspirujemy do dyskusji i śledzimy kluczowe zmiany.

Partnerami podcastu i 30-lecia "Architektury-murator" są Dyson, Humanscale, Equitone, Fakro, Arhend oraz Isover, Weber i Rigips. 

Partnerzy