Ewa Kuryłowicz i Piotr Todys: dyskusja o dostępności przestrzeni publicznej

i

Autor: Archiwum Architektury

Ewa Kuryłowicz i Piotr Todys: dyskusja o dostępności przestrzeni publicznej

2020-10-12 18:25

Jak aranżować przestrzenie miejskie, by były dostępne dla wszystkich użytkowników: nie tylko osób poruszających się na wózkach, ale też rodziców z małymi dziećmi czy seniorów? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć Ewa Kuryłowicz, autorka książki „Projektowanie uniwersalne. Udostępnienie otoczenia osobom niepełnosprawnym” oraz Piotr Todys, współzałożyciel Fundacji TUS, zajmującej się m.in. prowadzeniem audytów miejsc publicznych pod kątem ich dostępności.

Otwarty Uniwersytet Jazdów zaprasza na webinarium na temat barier architektonicznych oraz architektury dostępnej. W dyskusji udział wezmą: profesor Ewa Kuryłowicz, kierowniczka Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na WA PW, autorka książki „Projektowanie uniwersalne. Udostępnienie otoczenia osobom niepełnosprawnym”, która od lat zajmuje się tematyką dostosowywania przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, oraz  Piotr Todysa z fundacji TUS działającej na rzecz równości społecznej i popularyzacji projektowania uniwersalnego. Czytaj też: WŁĄCZNIK: projektowanie uniwersalne krok po kroku – pierwszy w Polsce tego typu podręcznik do pobrania na naszej stronie! |Wydarzenie będzie składać się z dwóch części – wykładu Ewa Kuryłowicz oraz dyskusji z Piotrem Todysem o dostosowaniu przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością i o ograniczonej możliwości poruszania się. W trakcie webinarium przewidziano możliwość zadawania pytań prelegentom.Pretekstem do spotkania jest budowa rampy wjazdowej do jednego z domków fińskich na warszawskim Jazdowie. Projekt autorstwa architektek Anny Franczyk i Soni Kwiatkowskiej, został zrealizowany w ramach warsztatów „Udostępnij się!”.

Wydarzenie pierwotnie planowane było na 19 października, ale z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju zostało przełożone. O nowym terminie poinformujemy niezwłocznie. Więcej na profilu akcji „Wytchnieniownia - SPA dla mam. Wspieramy mamy" na FB