Architektura MuratorWydarzeniaFestiwal Naturalnego Budowania w Warszawie

Festiwal Naturalnego Budowania w Warszawie

Już 24 i 25 czerwca odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Naturalnego Budowania. W programie warsztaty i dyskusje na temat wykorzystywania słomy, gliny, konopi oraz innych naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów do wznoszenia domów.

Festiwal Naturalnego Budowania w Warszawie
OSBN Stankowice, fot. Magda Górska, dzięki uprzejmości organizatorów

Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego, zajmujące się m.in. propagowaniem w Polsce technik realizacji obiektów z materiałów odnawialnych. W trakcie dwudniowego festiwalu odbywającego się w przestrzeni Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego goście będą mogli spotkać się zarówno z projektantami, jak i wykonawcami oraz właścicielami tego typu przyjaznych środowisku domów oraz wysłuchać licznych prelekcji na temat systemów zrównoważonego projektowania, permakultury, energetyki i wielu pokrewnych dziedzin. W trakcie otwartych warsztatów będzie można zanurzyć ręce w paździerzach konopnych, glinie, czy spróbować sił w stawianiu ścian ze słomy i tynkowaniu. To nauka przez doświadczenie, atrakcyjna forma pierwszego kontaktu z naturalnymi materiałami budowlanymi – tłumaczą organizatorzy. Wśród zaproszonych gości i prowadzących warsztaty znaleźli się m.in. architekci: Przemek Brzyski, pracownik Politechniki Lubelskiej na Wydziale Budownictwa i Architektury, który zajmuje się wykorzystaniem konopi przemysłowych w budownictwie, Cezary Czemplik z kolektywu Wędrowni Architekci, Jan Dowgiałło z Mech.build, Magda Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z BUILDgreen i wielu innych. Więcej informacji tu.

OBEL AWARD 2020 dla Anny Heringer OBEL AWARD to nowa architektoniczna nagroda dotowana kwotą 100 tys. euro. Ma na celu promowanie nowatorskich rozwiązań służących publicznemu dobru. 21 października przyznana została po raz drugi - tym razem wyróżniono niemiecką architektkę Annę Heringer za zrealizowane w Bangladeszu lokalne centrum pod nazwą Anandaloy.
Projekt nowego biurowca Ericpol w Łodzi W centrum Łodzi, u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego powstaje nowy biurowiec Ericpol o powierzchni ok. 11,5 tys. metrów kwadratowych Projekt czterokondygnacyjnego biurowca przygotowało krakowskie biuro architektoniczne HORIZONE Studio Darasz Kisielewski Strzeński
Konferencja Future 4 Build na temat budownictwa ekologicznego Termin budownictwo ekologiczne w branży budowlanej oznacza osiągnięcie podstawowego celu jakim jest funkcjonowanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Wciąż jednak dla wielu firm zastosowanie praktycznych zasad budownictwa ekologicznego jest wyzwaniem. Konferencja Future 4 Build to odpowiedź na pytania dotyczące budownictwa zielonego.