Architektura MuratorWydarzeniaFestiwal Naturalnego Budowania w Warszawie

Festiwal Naturalnego Budowania w Warszawie

Już 24 i 25 czerwca odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Naturalnego Budowania. W programie warsztaty i dyskusje na temat wykorzystywania słomy, gliny, konopi oraz innych naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów do wznoszenia domów.

Festiwal Naturalnego Budowania w Warszawie
OSBN Stankowice, fot. Magda Górska, dzięki uprzejmości organizatorów

Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego, zajmujące się m.in. propagowaniem w Polsce technik realizacji obiektów z materiałów odnawialnych. W trakcie dwudniowego festiwalu odbywającego się w przestrzeni Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego goście będą mogli spotkać się zarówno z projektantami, jak i wykonawcami oraz właścicielami tego typu przyjaznych środowisku domów oraz wysłuchać licznych prelekcji na temat systemów zrównoważonego projektowania, permakultury, energetyki i wielu pokrewnych dziedzin. W trakcie otwartych warsztatów będzie można zanurzyć ręce w paździerzach konopnych, glinie, czy spróbować sił w stawianiu ścian ze słomy i tynkowaniu. To nauka przez doświadczenie, atrakcyjna forma pierwszego kontaktu z naturalnymi materiałami budowlanymi – tłumaczą organizatorzy. Wśród zaproszonych gości i prowadzących warsztaty znaleźli się m.in. architekci: Przemek Brzyski, pracownik Politechniki Lubelskiej na Wydziale Budownictwa i Architektury, który zajmuje się wykorzystaniem konopi przemysłowych w budownictwie, Cezary Czemplik z kolektywu Wędrowni Architekci, Jan Dowgiałło z Mech.build, Magda Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z BUILDgreen i wielu innych. Więcej informacji tu.

Projekt nowego biurowca Ericpol w Łodzi W centrum Łodzi, u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego powstaje nowy biurowiec Ericpol o powierzchni ok. 11,5 tys. metrów kwadratowych Projekt czterokondygnacyjnego biurowca przygotowało krakowskie biuro architektoniczne HORIZONE Studio Darasz Kisielewski Strzeński
Konferencja Future 4 Build na temat budownictwa ekologicznego Termin budownictwo ekologiczne w branży budowlanej oznacza osiągnięcie podstawowego celu jakim jest funkcjonowanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Wciąż jednak dla wielu firm zastosowanie praktycznych zasad budownictwa ekologicznego jest wyzwaniem. Konferencja Future 4 Build to odpowiedź na pytania dotyczące budownictwa zielonego.