Praca w architekturze

Irlandzka pracownia RKD otwiera oddział w Krakowie

2023-09-29 13:11

Kolejne międzynarodowe biuro architektoniczne otwiera filię w Polsce. Tym razem to irlandzka pracownia RKD, działająca na rynku od 1913 roku.

Pracownię RKD Architects założył w Dublinie w 1913 roku architekt Johnny Robinson. Obecnie biuro zatrudnia 250 osób w siedmiu europejskich oddziałach, poza Irlandią w Belgii, Hiszpanii, Włoszech i Szwecji. Od tego roku swoją filię będzie mieć także w Polsce, gdzie planuje zatrudnić do 50 osób.

RKD Architects specjalizuje się w usługach architektonicznych, inżynierskich oraz zarządzania projektami w takich sektorach jak centra danych, produkcja i logistyka, ale na koncie ma też m.in wielokrotnie nagradzaną siedzibę firmy Microsoft w Dublinie czy efektowny Gravity Bar na szczycie jednego z budynków muzeum browaru Guinnessa, również w Dublinie.

Po restrukturyzacji i transformacji właścicielskiej jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia obrotu na poziomie 50 mln euro do końca 2023 roku. Odnotowaliśmy 20% wzrost rok do roku w ciągu ostatnich dwóch lat, przy czym 40-50% naszej działalności ma miejsce poza Irlandią. Mamy ambitne plany rozwoju i Polska ze swoim potencjałem gospodarczym znakomicie w te plany się wpisuje, stąd decyzja o inwestycji w polskie biuro RKD – mówi David Petherbridge dyrektor zarządzający firmy. Polski oddział RKD Architects będzie się mieścił w Krakowie, w jednym z biurowców przy ul. Mogilskiej 43.

To nie jedyne międzynarodowe studio, które w ostatnim czasie otworzyło filię w naszym kraju. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o gdańskim oddziale norweskiej pracowni Dark Arkitekter, a w sierpniu o warszawskim biurze Foster + Partners.