MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa – pomóż go wydrukować!

i

Autor: Archiwum Architektury Wizualizacja książki „MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa”; il. serwis prasowy

MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa – pomóż go wydrukować!

2022-07-01 17:23

Centrum Architektury prowadzi zbiórkę na druk ósmego tomu z serii ilustrowanych atlasów warszawskiej architektury. Książkę, tym razem poświęconą dzielnicy Muranów, napisali Beata Chomątowska, Grzegorz Piątek i Katarzyna Uchowicz.

Centrum Architektury ma na koncie polskie wydania tak przełomowych dla historii architektury dzieł jak „Kiedy katedry były białe” Le Corbusiera, „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki” Jane Jacobs czy „Śmieciowa przestrzeń” Rema Koolhaasa. Fundacja zajmuje się jednak nie tylko wydawaniem istotnych książek o architekturze, ale też popularyzacją wiedzy na jej temat. Od 9 lat organizuje BAZARCH – najważniejsze targi książek o tematyce architektonicznej, angażuje się w liczne działania pogłębiające dyskusję o szeroko rozumianym projektowaniu jak wystawy, spotkania czy spacery, a pod marką Radio Architektura tworzy cykl świetnie opracowanych podcastów. Tym razem zwraca się do czytelników z prośbą o wsparcie wydania nowej publikacji z serii ilustrowanych atlasów warszawskiej architektury.

Budżet wydania każdego atlasu z naszej serii przekracza przychody z jego sprzedaży. A to dlatego, że jest to niezwykle kosztowna książka w produkcji. Każdy obiekt trzeba narysować, a do napisania tekstu trzeba mieć ogromną wiedzę. Atlasy są tłumaczone na język angielski, starannie redagowane i drukowane. To wszystko trwa i to kosztuje. A ceny papieru i inne koszty ostatnio bardzo wzrosły – piszą Agnieszka Rasmus-Zgorzelska i Aleksandra Stępnikowska z zarządu fundacji i apelują o wpłaty. Na wydanie ilustrowanego atlasu architektury Muranowa, do którego teksty napisali Beata Chomątowska, Grzegorz Piątek i Katarzyna Uchowicz potrzebują 28 tys. zł. Kwota, o którą prosimy, pozwoli nam pokryć koszty druku. Jeśli zbierzemy więcej, zorganizujemy program wydarzeń wokół premiery książki, m.in. dostępne dla wszystkich spacery z autorami atlasu po Muranowie. Premierę książki, jeśli uda nam się zebrać fundusze, planujemy po wakacjach – informują.

„MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa” przedstawia 61 budynków, założeń i detali architektonicznych z dzielnicy Muranów. Każdemu obiektowi towarzyszy krótki opis po polsku i angielsku. Obiekty narysowali Kamila Doniec, Maciej Drążkiewicz, Mateusz Gryzło i Maria Łomiak. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

ZAPISZ SIĘ