Architekci

Pracownia BE DDJM zmienia nazwę na Baumschlager Eberle Architekci Kraków

2023-12-13 13:41

Cenione krakowskie biuro projektowe BE DDJM Architekci kontynuuje proces integracji z międzynarodowym holdingiem Baumschlager Eberle Architekten. Od teraz działać będzie pod szyldem Baumschlager Eberle Architekci Kraków.

Ceniona pracownia DDJM została założona w Krakowie w 1991 roku. W 2018 roku stała się częścią międzynarodowego holdingu Baumschlager Eberle Architekten i zaczęła działać jako BE DDJM Architekci. Na koncie ma takie realizacje jak wielokrotnie nagradzane Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lutosławicach, zespoły biurowe Enterprise Park i O3 w Krakowie, osiedle Murano Park w Warszawie czy przebudowę osławionego Szkieletora, niedokończonej od lat 70. krakowskiej konstrukcji, na zespół biurowo-usługowy Unity Centre. Obecnie według projektu architektów powstaje m.in. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w Toruniu, Krakowskie Centrum Muzyki Chichy Kącik, biurowiec Brain Park i hotel w gmachu dawnej Poczty Głównej w Krakowie.

Od listopada 2022 roku zarządzanie firmą przejęła Anna Pawłowska, architektka i managerka związana wcześniej z pracowniami Artur Jasiński i Wspólnicy, Urba Architects czy Iliard Achitecture & Interior Design. Zmieniamy nazwę, tak jak zrobiły to wszystkie lokalne biura stowarzyszone w holdingu Baumschlager Eberle na całym świecie. Jednak ważniejsze jest to, co wewnętrznie idzie za pełną identyfikacją z właścicielami z austriackiego Lustenau – mówi Pawłowska. Nasz zespół jest bardzo doświadczony w projektowaniu wymagających obiektów kultury, nieruchomości komercyjnych – szczególnie biurowych, mieszkaniowych, ale także złożonych projektów związanych z przebudową zabytków. Będziemy nadal eksplorowali te obszary projektowe, ale chcemy też mocno postawić na rozwój projektów w duchu „everyday architecture”. Interesuje nas zrównoważone projektowanie szkół, obiektów medycznych, w tym szpitali. Dzięki doświadczeniu holdingu możemy rozwijać te kompetencje, mając wsparcie kolegów z całego świata – podkreśla dyrektorka zarządzająca.

Austriacki holding Baumschlager Eberle jest obecny w 15 miastach na całym świecie, zatrudniając ponad 250 architektów. Krakowski zespół liczy 30 osób.