Architektura MuratorWydarzeniaRóżowy PLOPP na miesiąc walki z rakiem piersi

Różowy PLOPP na miesiąc walki z rakiem piersi

Zieta Studio stworzyło limitowaną edycję stołków PLOPP w kolorze różu magenta. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Centrum Profilaktyki Nowotworów w Warszawie.

Różowy PLOPP na miesiąc walki z rakiem piersi
Stołek Plopp z limitowanej wersji na miesiąc walki z rakiem piersi, proj. Zieta Studi; fot. Łukasz Gawroński

PLOPP, czyli Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem, to pierwszy przedmiot codziennego użytku wyprodukowany przez Zieta Studio w autorskiej technologii FiDU. Stołek został wprowadzony na rynek w 2010 roku, kiedy miał już na koncie takie nagrody jak Red Dot Design Award 2008, German Design Council Award 2008 czy Forum AID Award 2009. Z okazji przypadającego na październik miesiąca świadomości raka piersi, Zieta Studio przygotowało specjalną limitowaną edycję mebla w kolorze różu magenta, nawiązującego do Różowej Wstążki – międzynarodowego symbolu walki z tym nowotworem.

Czytaj też: Stół Zahy Hadid za ponad 2 mln zł? |

W tym roku Zieta Studio pragnie dołączyć do kampanii zwiększania świadomości kobiet w obszarze profilaktyki i badań kontrolnych. Wciąż głównym powodem wysokiej umieralności kobiet na raka jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Tym bardziej w okresie pandemii wykrywalność raka piersi uległa spadkowi. Jak podaje Polska Liga Walki z Rakiem, po wybuchu pandemii COVID-19, w obawie przed kontaktem ze służbą zdrowia i równoczesnym lękiem przed zarażeniem koronawirusem wiele osób, mimo niepokojących objawów, zrezygnowało z wizyty u lekarza. Tymczasem, od marca do września 2020 roku z powodu nowotworów zmarło niemal 50 tys. osób – czytamy w informacji prasowej.

Różowe stołki PLOPP w limitowanej liczbie 20 sztuk powstały w ramach współpracy z Fundacją TVN. Są dostępne do licytacji na charytatywnej aukcji DESA Unicum. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Centrum Profilaktyki Nowotworów w Warszawie. Licytować można na stronie bid.desa.pl.

Krzesło Ultraleggera Oskar Zięta postanowił zmierzyć się z superlekkim krzesłem Superleggera projektu Gio Pontiego. Za pomocą technologii FiDU stworzył prawdopodobnie najlżejsze krzesło w historii designu. Ultraleggera stanowi połączenie wytrzymałej ramy z perforowanym siedziskiem i oparciem. Całość wykonana jest z aluminium.
G-Table – obiekty artystyczne Oskara Zięty Do wygenerowania formy G-Table studio Zieta Prozessdesign używa programu do projektowania parametrycznego. Przez modyfikację kilku zmiennych, można stworzyć zarówno miniaturowy model, jak i wielki pawilon.
Stalowe lustra Oskara Zięty Oskar Zięta wciąż udowadnia, że to, co pozornie nierealne, jest możliwe. Niedawno postanowił zmierzyć się ze stereotypem lustra. Wraz z zespołem opracował technologię umożliwiającą tworzenie zwierciadeł z metalu.
Nawa Oskara Zięty: rzeźba miejska na Wyspie Daliowej we Wrocławiu Nawa Oskara Zięty, składający się z 35 metalowych łuków pawilon na Wyspie Daliowej we Wrocławiu, to pierwsze zastosowanie wynalezionej przez projektanta technologii FiDU w tak dużej skali [GALERIA].