Ryo Abe. O architekturze

i

Autor: Archiwum Architektury Shima Kitchen na wyspie Teshima w prefekturze Kagawa, 2020; fot. Sadao HOTTA

Ryo Abe. O architekturze

2021-04-14 17:02

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „O architekturze”. Tym razem gościem spotkania będzie japoński architekt Ryo Abe z pracowni AARA.

Gościem najbliższego spotkania „O architekturze” będzie Ryo Abe, japoński architekt, który od ponad dwudziestu lat prowadzi w Tokio biuro AARA i w tym czasie wypracował własny, indywidualny styl niezależny od światowych trendów. W swoich projektach łączy oryginalne formy i idee z tradycją japońskiego rzemiosła. Ryo Abe jest laureatem Award for Emerging Architecture (2010), International Architecture Award (2016) i WAF 2011 World Culture Building of the Year, a także autorem wielu domów jednorodzinnych w Tokio i mniejszych miejscowościach. Wykładał na Meiji University w Tokio oraz Ecole Nationale Superieure d'Architecture de Marseille.Z uwagi na różnice czasowe między Polską a Japonią, wykład architekta odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 24 kwietnia, o godz. 11.00 i transmitowany będzie na stronie A-Akademii na FB. Organizatorzy przewidują możliwość zadawania pytań prelegentowi.  W ramach cyklu gośćmi WA PW byli dotąd m.in. Zbigniew Maćków, Fernando Menis, Allan Starski, niemiecki architekt Eike Becker, Brytyjczyk Philip Beesley, Roger Riewe czy Antti Nousjoki z pracowni ALA Architects.

Ryo Abe. O architekturze

i

Autor: Archiwum Architektury Ryo Abe; fot. archiwum architekta

ZAPISZ SIĘ

Ryo Abe. O architekturze

i

Autor: Archiwum Architektury Stacja Kankakei Ropeway Koun na wyspie Shodoshima w prefekturze Kagawa, 2020; fot. Sadao HOTTA
Ryo Abe. O architekturze

i

Autor: Archiwum Architektury Dom Shed, Tree and Lunar w prefekturze Kanagawa, 2018; fot. Shinkenchiku-sha

Polecany artykuł:

OBEL AWARD po raz pierwszy