Skyliner: zwiedzanie obiektu i wykład pracowni APA Wojciechowski

i

Autor: Archiwum Architektury Skyliner w Warszawie, proj. APA Wojciechowski Architekci; fot. Marcin Czechowicz

APA Wojciechowski

Skyliner: zwiedzanie obiektu i wykład pracowni APA Wojciechowski

2023-03-17 17:26

Virtus Studio zaprasza na wykład Michała Sadowskiego z pracowni APA Wojciechowski. Spotkanie połączone będzie ze zwiedzaniem 195-metrowego Skylinera na warszawskiej Woli.

Skyliner to strzelisty, smukły biurowiec, który dziś zamyka od zachodu rejon ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli. 195-metrową wieżę wraz z dwupoziomowym, eleganckim Skybarem, którego goście będą mogli podziwiać panoramę całej Warszawy, dla półki Karimpol zaprojektowało biuro APA Wojciechowski Architekci. Przy tworzeniu Skylinera wykorzystano cały arsenał dostępnych środków projektowych, dzięki którym zmaksymalizowano potencjał typologii biurowego wysokościowca. Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, Skyliner spełnia je wszystkie – pisał na łamach „Architektury-murator” Łukasz Pancewicz („A-m” 05/2021).

Budynek, zasilany w 100% z odnawialnych źródeł energii, uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Ma całkowicie przeszklony hol, pięciopoziomowy parking ze stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych i 21 szybkich wind wyposażonych w inteligentny system użytkowania bezdotykowego. Już 31 marca po Skylinerze oprowadzi jeden z jego współautorów, Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski. Na wykład architekta połączony z wycieczką po budynku zaprasza Virus Studio. Start: godz. 16.00. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie: virtus.com.pl.

Skyliner: zwiedzanie obiektu i wykład pracowni APA Wojciechowski

i

Autor: Archiwum Architektury

ZAPISZ SIĘ