Spotkanie z Judit Carreą, dyrektorką Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB)

i

Autor: Archiwum Architektury Judit Carrera; fot. archiwum prywatne

Spotkanie z Judit Carrerą, dyrektorką Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie [FILM]

2022-12-05 14:23

Prezentujemy nagranie wykładu Judit Carrery, dyrektorki Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB), które przyznaje najważniejszą nagrodę dla przestrzeni publicznych w Europie: European Prize for Urban Public Space.

Dwunastego grudnia redakcja „Architektury-murator” zaprosiła na spotkanie z Judit Carrerą, dyrektorką Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB), działającego na wielu polach centrum kultury, które specjalizuje się w problematyce współczesnych miast i przestrzeni publicznych. W CCCB Judit Carrera odpowiada między innymi za organizację konkursu o Europejską Nagrodę za Miejską Przestrzeń Publiczną (European Prize for Urban Public Space), którego celem jest propagowanie najlepszych wzorców przestrzeni publicznych w europejskich miastach.

Carrera współpracuje z rozległą lokalną i międzynarodową siecią intelektualistów i instytucji, jest inicjatorką cyklu wykładów i debat na temat wielkich wyzwań, przed którymi stoją dzisiejsze społeczności. Podczas swojej prelekcji dla „Architektury-murator” opowiedziała m.in. o misji Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie i o tym, jak tworzony jest jego program, ale też o znaczeniu przestrzeni publicznych w dzisiejszym świecie.

Wykład Judit Carrery odbył się w ramach Archikolaży, całorocznego wydarzenia organizowanego przez redakcję „Architektury-murator” z okazji 40-lecia pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych.

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY:

PARTNERZY MERYTORYCZNI:

WSPÓŁPRACA:

ZAPISZ SIĘ