Światowy Dzień Architektury 2021: Izba Architektów RP zaprasza do rozmowy

i

Autor: Archiwum Architektury

Światowy Dzień Architektury 2021: Izba Architektów RP zaprasza do rozmowy

2021-06-23 19:40

Światowy Dzień Architektury 2021 obchodzimy w Polsce 1 lipca. Z tej okazji Izba Architektów RP inicjuje ogólnokrajową akcję i zaprasza rodaków do rozmowy. W Warszawie dyżurować będzie Piotr Żabicki  z Kuryłowicz & Associates.

Światowy Dzień Architektury został ustanowiony przez Międzynarodową Unię Architektów (UIA) w 1985 roku. Na świecie obchodzony jest najczęściej w pierwszy poniedziałek października, jednak w Polsce przyjęto datę 1 lipca. W tym roku Izba Architektów RP włącza się w obchody w sposób szczególny, zapraszając wszystkich do dyskusji na temat roli zawodu i meandrów procesu inwestycyjnego. 1 lipca w każdej z regionalnych izb odbędzie się dzień otwarty. Na miejscu dyżurować będą architekci, by odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania, doradzić i udzielić wsparcia przy planowanych inwestycjach. Podczas spotkania będzie można na przykład dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, wybierając działkę pod inwestycję, jakie formalności należy spełnić, a także w czym może pomóc architekt i jak ustalić, czy ma on odpowiednie uprawnienia.

Światowy Dzień Architektury 2021 w Warszawie i Bydgoszczy

W siedzibie Krajowej Izby Architektów RP przy ul. Stawki 2A w Warszawie podczas Światowego Dnia Architektury w godzinach 15.00-19.00 dyżurować będzie dr inż. arch. Piotr Żabicki. Poszczególne biura Okręgowych Izb Architektów ogłoszą swoje własne programy obchodów. Na razie dzień otwarty potwierdziła jeszcze izba kujawsko-pomorska. Tamtejsi architekci zapraszają do swojej siedziby przy ulicy Niedźwiedzia 7 w Bydgoszczy. Dyżur rozpocznie się o godzinie 16.00.

ZAPISZ SIĘ