Architektura MuratorWydarzeniaWydział Architektury Politechniki Wrocławskiej: spotkanie z projektantami z grupy Centrala
Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej: spotkanie z projektantami z grupy Centrala
Nową serię spotkań metA 24, tym razem poświęconą wyzwaniom społecznym, rozpocznie 8 stycznia wykład Gosi Kuciewicz i Simone de Iacobis
Cykl metA 24 rozpoczął się w 2006 roku. Architekci przedstawili wówczas projekty zgłoszone na konkurs Europan 8. Od tego czasu odbyły się już 23 spotkania, w czasie których o swoich projektach opowiadali między innymi architekci z takich pracowni, jak HS99, Jojko Nawrocki, PA Głowacki, KWK Promes, RR-A, Beton, Maćków PP, Andreas Wolf, NArchitekTURA.
Nową serię Wyzwania Społeczne rozpoczną Gosia Kuciewicz i Simone de Iacobis z warszawskiej Centrali.
Zapraszamy na międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Next Wave Habitat, które odbędą się 2-5 listopada 2021 we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie prof. Keesa Christiaanse. Wydarzenie organizwowane jest przez Koło Naukowe Habitat Now z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Projekt Weroniki Piotrowskiej, Agnieszki Laski, Victori Gnot, Roksany Gleizner, Magdaleny Banasik powstał w ramach konkursu – Kaira Looro 2021 - Dom Kobiet. Wyzwaniem tegorocznej edycji było zaprojektowanie domu dla kobiet, który ma na celu promowanie równości płci jako kluczowego czynnika w rozwoju obszarów wiejskich.
Ideą projektu jest słońce, znane nam z dziecięcych rysunków. Duży środek i odchodzące od niego promienie. W każdym z nich znalazło się miejsce dla innej funkcji – administracji, bloku sportowego, oddziału dzieci młodszych. Z rozwinięcia prostego układu powstało słońce napędzane słońcem, gospodarujące wodą deszczową i otoczone terenami zielonymi, osłoniętymi od wiatru.
Głównym założeniem naszego projektu było stworzenie obiektu proekologicznego o prostym układzie funkcjonalnym, który poprzez atrium otwiera się na sąsiednią działkę. Chcieliśmy również zwrócić uwagę na budowanie świadomości ekologicznej w uczniach od najmłodszych lat.
Koło Naukowe InStructA od kilkunastu lat realizuje i bada różnorodne instalacje tymczasowe. Zmieniają się ludzie, podejmowane tematy, ale zawsze dążymy do realizacji powstałych konceptów. Ostatnią z inicjatyw jest poszukiwanie struktur, które zapewniałyby tani i szybki montaż przy możliwości wielokrotnego wykorzystania i łatwego przechowywania tymczasowego obiektu.
Celem projektu była rekonstrukcja nieistniejącej już średniowiecznej Bramy Mikołajskiej II wchodzącej w skład Fortyfikacji Miejskich Wrocławia. Rekonstrukcja w postaci cyfrowego modelu 3D obejmuje 3 główne fazy rozwoju bramy na przestrzeni wieków.