Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata

i

Autor: Archiwum Architektury Jedna z ilustracji Łukasza Majewskiego do książki „Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata”; il. serwis prasowy

Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata

2022-08-26 16:57

Już 31 sierpnia nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukaże się książka „Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata” autorstwa Michała Strzałkowskiego.  To pełna informacji, ciekawostek i świetnych ilustracji Łukasza Majewskiego publikacja o wyjątkowych miastach, miasteczkach i metropoliach z całego świata.

Dubaj i Londyn, Rio de Janeiro i Warszawa, Prypeć i Mahendraparvata, ale też Watykan i Masdar to tylko kilka z miast, po których oprowadza nas Michał Strzałkowski, dziennikarz od wielu lat związany z Polskim Radiem. Książka „Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata” pomaga zrozumieć, czym jest miasto i jak funkcjonuje. Publikacja przeznaczona jest głównie dla dzieci, ale również dorośli dowiedzą się z niej, na jak wiele sposobów projektuje się miasta, jak się w nich mieszka i jak organizuje przestrzeń.

Żadnego miasta nie da się opisać w całości. Zresztą po co? To wcale nie jest ciekawe. Lepiej znaleźć to coś, co świadczy o jego wyjątkowości. A kiedy zestawi się razem szczególne cechy różnych miast, łatwiej będzie zrozumieć, co to właściwie znaczy „miasto”. I właśnie po to powstała ta książka – tłumaczy autor we wstępie.

Znajdziemy tu informacje o miejskich środkach transportu, zwierzętach żyjących w miastach, miastach w mieście, zaginionych miastach, miastach widmach i wielu innych fascynujących miejskich sprawach. Barwnym anegdotom i miejskim ciekawostkom towarzyszą zabawne, syntetyczne ilustracje Łukasza Majewskiego, tworzącego zwykle pod pseudonimem Tin Boy. Książka będzie miała premierę 31 sierpnia, ale już dziś można ją zamówić na stronie wydawnictwa Dwie Siostry TU.

O autorach

Michał Strzałkowski (ur. 1983) – jako dziennikarz od wielu lat zajmuje się wydarzeniami na świecie. Od 2004 roku związany z Polskim Radiem, gdzie relacjonował między innymi rewolucję na Ukrainie, skutki wojny domowej w Syrii czy wydarzenia na pograniczu Tadżykistanu i Afganistanu. Współpracował również z radiem TOK FM, a także relacjonującym wydarzenia w Unii Europejskiej portalem EURACTIV. Interesuje go codzienne życie ludzi w różnych zakątkach świata – górali w Gruzji, buddyjskich mnichów w indyjskich Himalajach, rybaków w Bułgarii czy syryjskich uchodźców w Libanie. Bardzo lubi o tym opowiadać słuchaczom. Teraz spróbował o tym napisać dla dzieci. Z miasta do miasta to jego pierwsza książka.Łukasz Majewski (ur. 1983) – grafik i ilustrator tworzący pod pseudonimem Tin Boy. Absolwent Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jego prace od 2010 ukazywały się w wielu czasopismach, takich jak „Vogue Polska”, „Logo”, „Kukbuk”, „Glamour”, „Exklusiv”, „Hiro” czy „Bluszcz”. Inspiruje go modernizm, dizajn lat 50. i 60. oraz sztuka średniowieczna, starożytna i prehistoryczna. Zilustrował kilka książek dla dzieci. „Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata”Tekst: Michał StrzałkowskiIlustracje: Łukasz Majewski Wydawca: Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2022 Przedział wiekowy: 8+Format: 20 x 25 cmOprawa: twardaObjętość: 104 strony

Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata

i

Autor: Archiwum Architektury Okładka książki „Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata”; il. serwis prasowy

ZAPISZ SIĘ