Adagio

2024-06-03 13:09

Śnieżnobiały mineralny sufit o gładkiej powierzchni oraz niskim poziomie połysku zapewniający komfort akustyczny i estetyczny wygląd pomieszczeń - nowość w ofercie Knauf Ceiling Solutions. Produkt dostępny jest w różnych opcjach akustycznych (np. pochłanianie hałasu, izolowanie dźwięków, poprawa zrozumiałości mowy), zachowując jednocześnie ten sam wygląd. Płyta charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia oraz wysokim poziomem odbicia światła – 88%, co pozwala na obniżenie kosztów energii o 16%. Dostępna jest w szerokiej gamie rozmiarów i wykończeń krawędzi. Cała linia ma ekologiczny certyfikat Cradle To Cradle

Śnieżnobiały mineralny sufit o gładkiej powierzchni oraz niskim poziomie połysku zapewniający komfort akustyczny i estetyczny wygląd pomieszczeń - nowość w ofercie Knauf Ceiling Solutions. Produkty z serii ADAGIO wyróżnia także niska przepuszczalność powietrza, nawet do poziomu PM1 (brak efektu filtracji), która sprzyja utrzymaniu jasnego wyglądu sufitu na przestrzeni lat. Niezmienny wygląd zapewnia również nadająca się do czyszczenia, odporna na zarysowania, wzmocniona powierzchnia płyt. Cechy te w połączeniu z prostą instalacją i łatwą konserwacją gwarantują długotrwałą wytrzymałość i niezawodność.

Nowe płyty wyróżnia także szeroki wybór wykończeń krawędzi, który umożliwia architektom zaprojektowanie sufitu zarówno w opcji z widoczną konstrukcją nośną, jak i monolitycznego, w którym ruszt nośny jest niewidoczny. Ponadto, w pełni malowane krawędzie zmniejszają ryzyko uszkodzeń podczas transportu i instalacji.

Seria obejmuje cztery linie w różnych kształtach i rozmiarach, które z powodzeniem zaspokoją odmienne zapotrzebowania akustyczne różnych typów pomieszczeń. Cała linia produktów ADAGIO została wyróżniona ekologicznymi certyfikatami uznawanymi na międzynarodowej arenie, w tym Class A+ w zakresie emisji lotnych związków organicznych (VOC), Indoor Air Comfort Gold oraz fiński M1. Ich produkcja opiera się na materiałach z recyklingu i to między inny z tego powodu sufity ADAGIO zostały wyróżnione brązowym certyfikatem Cradle to Cradle oraz niemieckim "Blue Angel".

www.knaufceilingsolutions.com